Mikołajki z MPK. W trasę ruszy specjalny tramwaj

W sobotę, 6 grudnia, z okazji Mikołajek na wrocławskie tory wyruszy specjalny tramwaj – zabytkowa „enusia” należąca do Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego. Tramwaj ruszy z ulicy Kwiskiej i pojedzie na plac Teatralny.

W roli mikołajowego tramwaju wystąpi zabytkowa „enusia” należąca do Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego. To dzięki współpracy Sympatyków i MPK mikołajowy tramwaj ubrany w wielką czerwoną czapkę wyruszy w trasę z ulicy Kwiskiej (o godz. 10.20). Pojedzie na pl. Teatralny, gdzie poczeka na mikołajowych pasażerów około 20 minut, następnie odjedzie w kierunku Leśnicy.

Tak wykona dwie rundy, zabierając na przejażdżkę pasażerów ze wszystkich przystanków po drodze. Aby pojechać zabytkowym tramwajem trzeba spełnić jeden warunek – mieć na głowie czerwoną mikołajową czapkę lub inny atrybut kojarzący się ze Św. Mikołajem.

Z kolei w niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci z opiekunami na wrocławski Stadion Wrocław. W tym dniu dostępna dla wszystkich będzie esplanada Stadionu Wrocław, trybuna D, poziom murawy wraz z ławkami rezerwowych, strefa VIP, strefa zawodników i strefa mediów. W każdej strefie będzie czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Gośćmi specjalnymi „Mikołajek na Stadionie Wrocław” będą zawodnicy Śląska Wrocław.

Wszystkie atrakcje są darmowe. Impreza odbędzie się 7 grudnia w godz. 11-17. Wejście bramami głównymi od strony ul. Królewieckiej i ul. Lotniczej. Wejście na imprezę przez trybunę D.