Majówka u krasnali. Najnowsze perypetie Ossolinka w Muzeum Pana Tadeusza cz.2

krasnalKrasnale żyją życiem wrocławian, a więc i one cieszyły się długim weekendem. W krasnalej braci jest sporo historyków, gawędziarzy i miłośników kultury i sztuki. Domyślacie się, które z majówkowych wydarzeń przyciągnęło ich uwagę? Oczywiście było to otwarcie Muzeum Pana Tadeusza.

Jeśli chcecie poznać pierwszą część tej historii, kliknijcie tutaj >>

Krasnale zgodnie potuptały do Centrum Informacji Turystycznej. Krasnal Turysta dosłownie tonął pod notatkami z planami wydarzeń artystycznych i plenerowych.

— Wodziarz, Wroclovek i Parasolniki pójdą pilnować otwarcia fontanny multimedialnej. Pan Twardowski i Ossolinek 3 maja będą doglądać otwarcia Muzeum Pana Tadeusza – wyliczał Turysta, żonglując dokumentami nad głową.

— To wykluczone! – zakrzyknął od progu Amorinek – Ossolinek nie jest w formie. Zaszył się się w książkach, nic nie je, od tygodni chodzi na nas wciekły i nie chce powiedzieć o co mu chodzi… W takim stanie nie będzie dobrze reprezentował miasta.

— A to ciekawe… A to zazdrośnik… – zachichotał Turysta. – A wiecie co to za książka, w której się tak zaczytuje?

— Eee, pewnie jakieś nudziarstwo. Z resztą, jakie to ma znaczenie? Pewnie żadne… – chlapnął Piwożłopek.

— A ja idę o zakład, że nasz Ossolinek jest zazdrosny o to, że rękopis Pana Tadeusza trafi do muzeum w kamienicy Pod Złotym Słońcem, zamiast do Ossolineum. Idźcie go o to wypytać i przyślijcie tego zazdrosnego nicponia do mnie. Ja mu nagadam do słuchu, haha! – Turysta zaniósł się donośnym śmiechem i pognał do swoich obowiązków.

***

Zachęcamy, żebyście sami napisali własne bajki. Jeśli prześlecie je nam w ramach naszego konkursu, to być może wygracie czytniki Amazon Kindle.

Więcej informacji o konkursie na bajkę tutaj >>