Kulinarny Dzień Dziecka

Już w najbliższy weekend będziemy świętować Dzień Dziecka. Jeśli wciąż nie macie pomysłu na to, jakie atrakcje przygotować dla najmłodszych, mamy dla Was kilka “smacznych” propozycji. I to dosłownie. Wszystkie są bowiem związane z X edycją Europy na widelcu.

Najbliższe dni zapowiadają się naprawdę gorąco. Nie tylko ze względu na wysokie temperatury, ale i na ilość wydarzeń we Wrocławiu. Już jutro (30 czerwca) rusza X edycja Europy na widelcu. To świetny sposób, aby kreatywnie spędzić czas z najmłodszymi. Organizatorzy przygotowali kilka kulinarnych atrakcji dla dzieci.

1 czerwca zapraszamy na Kulinarny Dzień Dziecka z Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu. W Filii nr 12 (ul. Piłsudskiego 105) odbędzie się spotkanie  z Joanną Krzyżanek, autorką kilkudziesięciu książek dla dzieci. A w Centrum Innowacji Przejście (ul. Świdnicka 19) poza spotkaniami autorskimi (Robert Romanowicz, Dominika Czerniak-Chojnacka, Diana Karpowicz) odbędą się warsztaty plastyczne i kulinarne. Do dyspozycji najmłodszych będzie również mobilny mural – instalacja artystyczna powstała w oparciu o bajki Erny Rosenstein.

A Ci najbardziej wytrwali mogą spędzić noc pośród książek. I to w doborowym towarzystwie. Podczas Kulinarnej Nocy w Bibliotece (Filia nr 11 przy ulicy Krzywoustego 286) dzieci odwiedzi ambasador festiwalu Robert Makłowicz, a także Diana Karpowicz, Joanna Krzyżanek, Dominika Czerniak-Chojnacka i Robert Romanowicz, którzy poprowadzą warsztaty plastyczno-literackie.  A to wszystko umili wspólna kolacja, słodkości od lodziarni Tony i oglądanie filmów.

Na niektóre wydarzenia w bibliotece obowiązują zapisy. Szczegóły znajdują się na stronie: biblioteka.wroc.pl.

Drugi dzień czerwca upłynie pod znakiem biesiady na Rynku. Najmłodsi wśród serwowanych potraw z pewnością znajdą coś dla siebie. Kucharze będą serwować między innymi smaczne desery: Galaktoboureko, Pudding, Gedeckter Apfelkuchen Panna Cotta, Sachertorte…. Brzmi tajemniczo? Sprawdźcie, co kryje się pod tymi nazwami TUTAJ.  

Trzeciego czerwca warto być na Pergoli na pikniku wolności. Weźcie ze sobą koce i dobre humory. Czas umilą Wam koncerty, pyszne jedzenie i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Jeszcze tego samego dnia warto być w Browarze Mieszczańskim, gdzie poza specjalną strefą KIDS, o godzinie 15 zostaną przeprowadzone warsztaty kulinarne dla najmłodszych. A może kino? W ramach Filmowej Europy na widelcu Kino Nowe Horyzonty zaprasza na pokaz filmu edukacyjnego dla najmłodszych “Co masz na talerzu?”. Start o godzinie 11.00.