Kto kupi medal Śląska? Trwają aukcje charytatywne dla dzieci

Od dwóch tygodni wpisując frazę „DŻ2012” w wyszukiwarce serwisu Allegro, można licytować przedmioty wystawione przez Fundację Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Jutro rozstrzygną się pierwsze aukcje, wśród nich mistrzowskiego medalu Śląska Wrocław, którego aktualna cena to zaledwie 1075 złotych.

W tym momencie na aukcjach wystawionych jest ponad 40 przedmiotów, w najbliższych dniach będzie ich ponad 100. Jest dużo płyt i książek z autografami, obrazów i ceramiki, pojawiają się też wejściówki na ciekawe wydarzenia. Przedmioty pochodzą od darczyńców – artystów, sportowców, polityków, przedsiębiorców i innych osób o dobrym sercu.

Aukcje to świetna okazja, aby nabyć ciekawy prezent na święta Bożego Narodzenia i jednocześnie pomóc naszym podopiecznym. Każdy kupujący oprócz unikalnego przedmiotu otrzyma od nas specjalne podziękowanie – mówi Beata Hernik-Jaszewska, doradca zarządu ds. PR Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Wszystkie aukcje można znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę Allegro „DŻ2012”, czyli skrót od Dnia Życzliwości. Tradycyjnie bowiem pierwsze licytacje pojawiły się w serwisie 21 listopada, w święto życzliwych. Na stronie zyczliwosc2012.terazwroclaw.pl wolontariusze Hospicjum będą na bieżąco informować, jakim zainteresowaniem cieszą się aukcje. Dowiemy się też, kto prowadzi w wyścigu po medal mistrzowski Śląska i stół do piłkarzyków z Euro 2012, które mają największe szanse na stanie się tegorocznymi hitami.

Mamy nadzieję, że stół stanie w pokoju socjalnym jakiejś wrocławskiej firmy, która miłość do piłkarskiej rozrywki połączy z chęcią pomagania innym. Mistrzowski medal Śląska Wrocław będzie natomiast świetną ozdobą firmowego lub prywatnego gabinetu – zapewnia Beata Hernik-Jaszewska.

W zeszłym roku ogromnym powodzeniem cieszyły się koszulki z autografami muzyków i sportowców, medal wicemistrzowski Śląska, grafiki i obrazy. Duże zainteresowanie wzbudzał też wyjątkowy bilet wstępu na dwuosobowe karmienie lemurów we Wrocławskim ZOO, który został sprzedany za 400 zł.

To trzecia edycja przedświątecznych aukcji charytatywnych dla domowego hospicjum dla dzieci, jedynego na Dolnym Śląsku. W zeszłym roku sprzedano niecałe 120 przedmiotów za kwotę około 11 tysięcy złotych. W tym roku przedmiotów będzie prawdopodobnie mniej, ale znajdzie się więcej pozycji o cenie wywoławczej powyżej 50 złotych. Tym wszystkim, którzy będą chcieli wesprzeć fundację mniejszą kwotą, na stronie zyczliwosc2012.terazwroclaw.pl można skorzystać z aplikacji do przelewów internetowych.

Link do wszystkich aukcji: http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=d%C5%BC2012
Link do aukcji mistrzowskiego medalu Śląska: http://allegro.pl/zloty-medal-mistrza-polski-slask-wroclaw-dz2012-i2810784267.html