Kryjówka w samym centrum Wrocławia? Maluchy muszą ją wypróbować!

people-163906_960_720Podczas wakacyjnych warsztatów architektonicznych dzieci wymyśliły kryjówkę, stworzyły ją na makiecie, a dorośli zrealizowali projekt, który będzie można po raz pierwszy zobaczyć i wypróbować już 14 stycznia.

Wielkie otwarcie „Kryjówki” będzie wydarzeniem nie tylko dla warsztatowiczów, ale i dla wszystkich ciekawych świata dzieci i dorosłych. Projekt jest imponujący – wielopoziomy, wykonany z drewna i zieleni, a w dodatku zajmuje sporą część BarBary, czyli lokalu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. „Kryjówka” będzie czynna już od 14 stycznia od godziny 17:30, przy ul. Kazimierza Wielkiego (róg Świdnickiej).

Pomysł na stworzenie „Kryjówki” powstał podczas lipcowych warsztatów Kids Design Space. Mali uczestnicy zgłębili podstawy tworzenia konstrukcji i arkana pracy architekta. Okazało się, że kryjówką jest dla nich wspomnienie wakacji, babcinego ogrodu pełnego drzew i roślinności. Mile widziane są też wszelkie domki na drzewie, koce, bazy i tunele. Podąjrzając za tymi skojarzeniami, podczas sierpniowych zajęć, dzieciom udało się zbudować makietę „Kryjówki”. Bazując na tym wzorcu dorośli wzięli się zatem za zagospodarowanie wnętrza BarBary w „Kryjówkę”.

Zapraszamy do wypróbowania przejścia do innego świata, do tajemniczego ogrodu, który zbudowany będzie z różnych poziomów, które posłużą do wspinania się i podziwiania elementów przyrody.