Krasnalowe święta. Wybierz się na spacer i odwiedź krasne, które przyrządzają barszcz i pierogi!

prezentus-2013Kto w tym roku przygotowuje święta u krasnali? To zgrana drużyna, w skład której wchodzą: Recyklinek, Papa Krasnal, Kolekcjoner, Prezentuś, Pierożnik i Mieszadełło. Jeśli ich odpowiednio szybko odwiedzicie, być może uda się wam podejrzeć jak mieszają w barszczu.

Wycieczkę proponujemy rozpocząć od odwiedzenia Recyklinka, który stacjonuje przy ulicy Świdnickiej 31. Jak się domyślacie, zwyczajna choinka jest dla Krasnali nieco za duża, dlatego Recyklinek zajmuje się zbieraniem igliwia, szyszek, słomy i makulatury, po to by z tych surowców stworzyć najpiękniejsze świąteczne ozdoby.

Nieco dalej, również przy ulicy Świdnickiej znajdziecie Papę Krasnala, który co roku wciela się w Mikołaja. Dostaje specjalną czapeczkę, brodę i czerwony kubraczek, a podczas świątecznej kolacji wręcza prezenty. Tymczasem jego zadaniem jest stworzenie listy upominków i przydzielenie krasnalom właściwych dla nich zadań.

Kolekcjoner, który znajduje się przy Domu Handlowym Feniks, będzie musiał spieniężyć część swojej kolekcji, by zakupić zabytkowe ozdobne lustro dla Narcysia, nową lornetkę dla Nawigatora i pierwsze wydanie „Opowieści Wigilijnej” dla Ossolinka. Takie unikaty Kolekcjoner znajdzie tylko w Antykwariacie, a tam czuje się jak ryba w wodzie.

fot. Kkaradelis

fot. Kkaradelis

Za resztę prezentów odpowiada krasnal od zadań specjalnych, czyli Prezentuś! To na jego barkach leży spełnianie marzeń krasnali i ludzi. W tym roku Panna Pychotka zażyczyła sobie nową patelnię, Pocztowiec nową torbę na listy, a Podróżnik chciałby zwiedzić Laponię. Prezentuś musi wszystko zdobyć, a potem prześlicznie zapakować.

Na koniec naszego małego interaktywnego spaceru, polecamy wam zajrzenie do krasnalowej ekipy kulinarnej. Pierożnik z ulicy Kuźniczej 10 lepi już zyliard pierogów ruskich, z kapustą i grzybami, a także ukochany przysmak wszystkich krasnali – pierogi z suszonymi śliwkami! Na malutkich stołach nie może też zabraknąć barszczu. Oczywiście w garnku barszcz miesza Krasnal Mieszadełło z ulicy Kotlarskiej. Jego kocioł jest magiczny, bo potrafi zmieścić wiele litrów świątecznej zupy.

Mapę potrzebną do wyruszenia na spacer śladem świątecznych przygotowań znajdziecie tutaj.