Krasnale świętowały juwenalia wraz ze studentami

Ogorzałek w pelerynce Radia LUZ / fot. Radio LUZ

Dwadzieścia wrocławskich krasnoludków zostało przebranych w pomarańczowe kubraczki. Wraz ze studentami świętowały juwenalia i przekazanie kluczy do miasta.

Akcję przebrania wrocławskich krasnali zorganizowało Akademickie Radio LUZ. Tuż przed pochodem juwenaliowym, który co roku zwiastuje rozpoczęcie święta studentów, kilka krasnali zyskało barwne pelerynki z logo stacji.

Skoro studenci przejmują Wrocław, a Wrocław to miasto krasnali, to musimy przejąć wrocławskie krasnoludki! – możemy przeczytać na stronie akcji na Facebooku.

Krasnale w pelerynkach miały informować przechodniów, do kogo należy teraz miasto. A skoro do studentów, to szykują się również niespodzianki. Wystarczyło znaleźć takowego krasnala w juwenaliowym przebraniu, zrobić sobie z nim zdjęcie (najlepiej zabawne) i umieścić na stronie wydarzenia. Organizatorzy wyłonią najciekawsze i najbardziej kreatywne zdjęcia, a zwycięzcy otrzymają koszulki Radia LUZ i kubki. Na najlepsze zdjęcie czeka ponadto wejściówka na Laser Tag w Kwaterze Głównej.

Krasnale, które przeszły na studencką stronę mocy, to Kinoman Młodszy, WrocLovek, Marysia Pięknisia, Wykształciuch, Giermek Grun-Waldek, Serdeczniś, Amorinek, Paragrafek, Ekonomek, Życzliwek, Rzeźnik, Szermierz, Grajek, Ziółko, Ogorzałek, Pierożnik, Turysta, Arcik Podróżnik, Wypłatnik i Gazeciarz.