Krasnale na sportowo! Już w czwartek ceremonia otwarcia The World Games 2017

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia najbardziej wyczekiwanej sportowej imprezy w naszym kraju – The World Games 2017!  Zanim jednak sportowcy rozpoczną zmagania, czeka nas ceremonia otwarcia. Jej motywem przewodnim będą…nasze krasnale!

 

Na ten moment czekamy  już od ponad 5 lat. Wtedy w szwajcarskim Lozanno ogłoszono, że to Wrocławiowi przypadnie zaszczyt organizacji Światowych Igrzysk Olimpijskich The World Games 2017. Żużel, futbol amerykański, kręgle, karate, sumo, wioślarstwo, taniec sportowy, sporty wrotkarskie i lotnicze – to tylko garstka dyscyplin, w jakich staną do rywalizacji zawodnicy z całego świata.

Emocje, nie tylko te sportowe będą czekać na kibiców w czwartek  20 lipca. Wtedy o godzinie 19, na Stadionie Miejskim  rozpocznie się impreza otwierająca Igrzyska. A trzeba przyznać, że widowisko w reżyserii Krzysztofa Materny zapowiada się bardzo efektownie.  W ciągu około 2 godzin, na trzech scenach (w tym jednej podwieszonej pod dachem stadionu) wystąpi łącznie blisko 400 artystów. W tym między innymi orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Jimka, artyści z Teatru Muzycznego Capitol, Kamil Bednarek czy Igor Herbut.  

 

Wiemy także, że bardzo ważną częścią ceremonii będą wrocławskie krasnale. Są prawdziwą wizytówką stolicy Dolnego Śląska, dlatego nie może ich zabraknąć podczas i tej imprezy. Co wiemy o ich udziale? Tak naprawdę niewiele. Rozgadane zazwyczaj skrzaty nabrały wody w usta i tylko tajemniczo się uśmiechają. Wiemy jedynie, że w pewnym momencie zgromadzeni widzowie sami staną się krasnalami. Jak to możliwe? O tym najlepiej przekonać się osobiście.

 

Bilety są jeszcze dostępne na stronie organizatora: https://theworldgames2017.com.