Archiwum

Silesiusz

Krasnal Silesiusz znajduje się przed apteką Silesia niedaleko placu Grunwaldzkiego. Toczy tabletkę ze swoim imieniem.        

Krasnal Kuźnicki

Krasnal Kuźnicki znajduje się przy Parafii św. Andrzeja Boboli. Jego historia powiązana jest z historią osiedla Kuźniki – kuźnią. Od 3 lat jego statuetka przyznawana jest Honorowym Mieszkańcom osiedla Kuźniki. Do tej pory krasnala Kuźnickiego otrzymali m.in Prezydent Wrocławia Bogdan Zdrojewski, Radna Miejska Urszula Wanat, Tadeusz Krasoń z Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Rancher

Krasnal postawiony z okazji 50-lecia harcerskiego ośrodka wodnego Rancho.  

Wroclovki

Para sympatycznych wrocławskich skrzatów, którzy serdecznie witają gości Wroclavii. Krasnale właśnie skończyły ciężką pracę nad napisem „Wroclavia”. Pierwszy z nich pozdrawia przechodniów, radośnie machając do nich ręką. Drugi relaksuje się, słuchając muzyki i surfując po dostępnym w całym centrum internecie. Oba Wroclavki są uśmiechnięte, pogodne i gościnne, zapowiadając niezwykle przyjemną atmosferę panującą we Wroclavii.  

Podróżnik

Z nowoczesnego autobusu, który właśnie przyjechał na wrocławski dworzec autobusowy wysiada bajkowy Krasnal – Podróżnik. Jest zauroczony pięknem miasta oraz nowego dworca mieszczącego się we Wroclavii. Za jego plecami widać innych podróżnych, który również cieszą się z bezpiecznego dotarcia do celu podróży i z atrakcji, jakie oferuje Wrocław. Autorem Krasnala jest Grzegorz Łagowski.  

Concierge

Concierge to elegancki Krasnal, który wita gości Wroclavii przy wejściu do budynku i wskazuje im właściwy kierunek. Jego frak i nienaganne maniery wskazują na duże doświadczenie i profesjonalne podejście do klientów. W klapie marynarki widać 4-gwiazdkowy znak potwierdzający najwyższą jakość jego obsługi. Autorem Krasnala jest Grzegorz Łagowski.

Jowatek

Jowatek zamieszkał we Wrocławiu! Z beczką pełną kleju spogląda na probówkę i upamiętnia czasy, gdy w budynku dzisiejszej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ulicy Składowej 1/3 rozpoczęła się historia firmy Jowat SE, jednego z wiodących producentów klejów przemysłowych na świecie. Krasnal został zrealizowany według projektu firmy Jowat przez Marlenę Zakrzewską z Pracowni Stylu „Biały Kot” we Wrocławiu. […]

ZimMedka

Poznajcie wyjątkową Krasnalkę – ZimMedkę. Jest w ósmym miesiącu ciąży, co oznacza, że już za miesiąc poród – uff! Mówią, że dzięki dotknięciu jej brzuszka, spełniają się marzenia o macierzyństwie.  

Adwokatka

O tym, że „nieznajomość prawa szkodzi” doskonale wiedzą nie tylko wrocławianie, ale i wrocławskie Krasnoludki, które do tej pory mogły zasięgnąć porady u jednego z czterech skrzacich prawników. To zacne grono powiększyło się o Krasnalkę Adwokatkę, udzielającą pomocy prawnej w sprawach rodzinnych. Krasnalkę spotkasz otoczoną książkami prawniczymi i z kodeksem w ręku, ponieważ starsi koledzy […]

Binio

Binio to Skrzat z artystycznym zacięciem. Nie mogło być inaczej, wszak nosi imię po wieloletnim nauczycielu malarstwa i rysunku oraz byłym dyrektorze Zespołu Szkół Plastycznych – Jerzym Wojciechu Bińcu.