Archiwum

Vincent

Vincentowi sztuka nie jest obca. Kiedy akurat nie tworzy uwielbia o niej rozmawiać. W ręku trzyma pędzel, na nogach ma duże buty, a na głowie charakterystyczną czapkę. Przed nim stoi sztaluga, na której maluje kadr z filmu „Twój Vincent”. Krasnal, którego autorką jest Beata Zwolańska-Hołod,  upamiętnia zaangażowanie miasta i wrocławskich instytucji w powstanie nominowanego do Oscara filmu […]

Dolbik

Dolbik jest krasnalem kochającym muzykę i ceniącym sobie najwyższą jakość dźwięku. Dlatego obsługuje konsolę, do której podpięte są dwie kolumny z głośnikami skierowanymi do przodu oraz w górę. Ciekawostka: brat bliźniak Dolbika został zainstalowany w siedzibie głównej firmy Dolby w San Francisco.

Powerek

Konkurs na najbardziej rozrywkowego Skrzata w mieście rozstrzygnięty! Wygrywa… Powerek! Ten Krasnal nie wie, czym jest nuda. Znaki szczególne? Uniesiony kciuk, wskazujący na to, że zawsze ma wyśmienity humor. Poza tym: okulary (dzięki temu nic nie umknie jego uwadze), radosna piszczałka (każdy będzie wiedział, że nadchodzi) i balon/y (nie wiemy, co mamy o tym sądzić…). […]

Beba i Thom

Sympatyczna para krasnali, których połączyła nie tylko miłość do architektury, ale i do Wrocławia. Dzięki nimi wszystkie budynki miasta są piękne i bezpieczne.  

Leprokonus

Leprokonus, znany jako szalony krasnal z beczką pieniędzy. Jego barwa również wskazuje na to, co kocha najbradziej – złoto!  

Mesio

Krasnal Mesio wita gości tuż przy wejściu głównym do salonu Mercedes-Benz Grupa Wróbel. Występuje w towarzystwie legendarnego Mercedesa Klasy G. Mesio został odsłonięty we wrześniu 2017 roku, w rocznicę 25-lecia działalności firmy. Jego imię zostało wyłonione w drodze konkursu przeprowadzonego na oficjalnym profilu firmy na Facebooku.  

Krasnal Krzyś

Krasnal Krzyś jest uczniem LO nr VII we Wrocławiu. Pod pachą ma opasłą książkę, na plecach – tornister. Zaś ptak na ramieniu nawiązuje do ulicy Kruczej, przy której znajduje się szkoła.  

Wedelek

Wedelek to najsłodszy ze wszystkich krasnali. Dopiero zdążył pojawić się na wrocławskim rynku, tuż przy Pijalni Czekolady E.Wedel, a już zyskał wielką sympatię. Zawsze uśmiechnięty i pełen prawdziwej, dziecięcej radości. Wedelka zazwyczaj spotkasz z ukochaną tabliczką czekolady w ręku, którą sam potrafi zjeść w mgnieniu oka. Uśmiechnij się do niego, a na pewno podzieli się […]

Duomedek

Duomedek to kolejny skrzat w naszym mieście, który skutecznie troszczy się o zębych skrzacich kumpli. Chociaż podobno z taką samą dbałością dba o zdrowie Dużych Ludzi.  

Implantek

Kto Implantka dobrze zna uśmiech zawsze piękny ma! Nasz Implantek super gość –  wyrwie zęba, zmieli kość! Do Implantka przychodź śmiało, kiedy zębów masz za mało. On Ci ząbki dobuduje no i dużo nie kosztuje.