Archiwum

Beba i Thom

Sympatyczna para krasnali, których połączyła nie tylko miłość do architektury, ale i do Wrocławia. Dzięki nimi wszystkie budynki miasta są piękne i bezpieczne.  

Leprokonus

Leprokonus, znany jako szalony krasnal z beczką pieniędzy. Jego barwa również wskazuje na to, co kocha najbradziej – złoto!  

Mesio

Krasnal Mesio wita gości tuż przy wejściu głównym do salonu Mercedes-Benz Grupa Wróbel. Występuje w towarzystwie legendarnego Mercedesa Klasy G. Mesio został odsłonięty we wrześniu 2017 roku, w rocznicę 25-lecia działalności firmy. Jego imię zostało wyłonione w drodze konkursu przeprowadzonego na oficjalnym profilu firmy na Facebooku.  

Krasnal Krzyś

Krasnal Krzyś jest uczniem LO nr VII we Wrocławiu. Pod pachą ma opasłą książkę, na plecach – tornister. Zaś ptak na ramieniu nawiązuje do ulicy Kruczej, przy której znajduje się szkoła.  

Wedelek

Wedelek to najsłodszy ze wszystkich krasnali. Dopiero zdążył pojawić się na wrocławskim rynku, tuż przy Pijalni Czekolady E.Wedel, a już zyskał wielką sympatię. Zawsze uśmiechnięty i pełen prawdziwej, dziecięcej radości. Wedelka zazwyczaj spotkasz z ukochaną tabliczką czekolady w ręku, którą sam potrafi zjeść w mgnieniu oka. Uśmiechnij się do niego, a na pewno podzieli się […]

Duomedek

Duomedek to kolejny skrzat w naszym mieście, który skutecznie troszczy się o zębych skrzacich kumpli. Chociaż podobno z taką samą dbałością dba o zdrowie Dużych Ludzi.  

Implantek

Kto Implantka dobrze zna uśmiech zawsze piękny ma! Nasz Implantek super gość –  wyrwie zęba, zmieli kość! Do Implantka przychodź śmiało, kiedy zębów masz za mało. On Ci ząbki dobuduje no i dużo nie kosztuje.  

Silesiusz

Krasnal Silesiusz znajduje się przed apteką Silesia niedaleko placu Grunwaldzkiego. Toczy tabletkę ze swoim imieniem.        

Krasnal Kuźnicki

Krasnal Kuźnicki znajduje się przy Parafii św. Andrzeja Boboli. Jego historia powiązana jest z historią osiedla Kuźniki – kuźnią. Od 3 lat jego statuetka przyznawana jest Honorowym Mieszkańcom osiedla Kuźniki. Do tej pory krasnala Kuźnickiego otrzymali m.in Prezydent Wrocławia Bogdan Zdrojewski, Radna Miejska Urszula Wanat, Tadeusz Krasoń z Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Rancher

Krasnal postawiony z okazji 50-lecia harcerskiego ośrodka wodnego Rancho.