Krasnal Życzliwek wyruszył w świat

W 2008 roku Życzliwek wraz z wrocławskimi studentami: Maciejem Olbertem i Patrykiem Dzielendziakiem podróżował po świecie, poznawał smaki kuchni azjatyckiej i rosyjskiej oraz odwiedzał skupiska Polaków na wschodzie. Podczas 72 dni wojaży, krasnal zwiedził Ukrainę, Rosję, Koreę Południową, Mongolię i Litwę. Na swoich krasnalich nóżkach przemierzył ponad 27 tys. kilometrów!

Tegoroczna Wyprawa Życzliwości wystartowała w lipcu, kiedy to Życzliwek wspólnie z Maciejem Olbertem i Kamilem Adamczewskim dotarł do Kazachstanu. 25 lipca, po krótkim odpoczynku we Wrocławiu, krzewiciele życzliwości znów ruszyli w trasę. Obejmie ona następujące miasta: Wrocław-Lwów-Kijów-Odessa-Kiszyniów-Iasi-Cluj Napoca-Sighisoara-Brasov-Rasnov-Bucarest-Veliko Tarnovo-Plovdiv-Sofia-Skopje-Jezioro Ochrydzkie-Tirana-Mostar-Medjugorje-Sarajevo-Belgrad-Budapeszt-Bratysława-Wrocław. Do stolicy Dolnego Śląska krasnal wróci 12 sierpnia.

Mamy nadzieję, że po powrocie Życzliwek podzieli się z nami wrażeniami z wyprawy.

Więcej informacji znajdziecie na  http://wyprawazyczliwosci.pl , jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wyglądała ubiegłoroczna edycja, to zapraszamy na stronę terazwroclaw.pl.

Szczęśliwej podroży!