Krasnal Życzliwek Podróżnik jedzie do Warszawy!

Po Łodzi, Gdańsku, Poznaniu i Szczecinie przyszedł czas na Warszawę. Krasnal Życzliwek Podróżnik wyrusza na kolejną wycieczkę. Tym razem do stolicy naszego kraju. Już od 22 września będziecie mogli go spotkać na Warszawskich Bulwarach Wiślanych.

Krasnal Życzliwek Podróżnik znowu rusza w Polskę. Jego wrodzona ciekawość świata, pragnienie przygody i odwaga nie pozwalają mu usiedzieć w jednym miejscu. Tym razem na jego podróżniczym celowniku znalazła się Warszawa.

Każdego kto będzie chciał przywitać Skrzata Życzliwka Podróżnika zapraszamy na Bulwar Karskiego o godzinie 12.45. Jak na zabawę z krasnalami przystało będzie radośnie, kolorowo i bajkowo. W programie między innymi skrzacie historie, malowanie twarzy, występy performerów i youtuberów. Będą z nami przedstawiciele najmłodszych warszawiaków – przedszkolaki.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, a współorganizatorem jest Miasto Stołeczne Warszawa.

„Jeden z naszych krasnali to miłośnik wszelakich podróży. Tym razem jego ciekawość świata i umiłowanie przygody skierowało go w stronę Warszawy” – Wioletta Samborska, Dyrektorka Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. „Dlatego też wybieramy się we wspólną podróż, by razem z mieszkańcami Wrocławia i stolicy cieszyć się tym niezwykłym wydarzeniem”.

„Cieszymy się, że krasnal z Wrocławia jest zachwycony naszymi bulwarami – zapewnia Wioletta Paprocka-Ślusarska, Zastępca Dyrektora Biura Marketingu Miasta st. Warszawa. „Jesteśmy przekonani, że Krasnal Podróżnik urozmaici niejeden weekend warszawskim rodzinom, stanowiąc szczególną atrakcję dla dzieci. A może komuś z nas przyniesie również szczęście?”

Spotkajmy się na warszawskim Bulwarze Jana Karskiego (na wysokości przejścia podziemnego przy ul. Boleść) w piątek 22 września o 12.45!

Warszawskie bulwary wiślane to jedne z piękniejszych bulwarów w Europie. Zmodernizowana ponad dwukilometrowa promenada od Podzamcza do mostu Świętokrzyskiego cieszy różnorodnością rozwiązań i atrakcji, jakie można na nich spotkać.  Bulwar im. Karskiego rozciąga się od Podzamcza do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. To deptak, miejsca do siedzenia i leżenia, ale także droga rowerowa. Bulwar im. Pattona sąsiaduje z Centrum Nauki Kopernik i Muzeum nad Wisłą MSN, w sąsiedztwie którego znajduje się mały amfiteatr. Na promenadzie są figury ryb, fontanna, mini rzeka, trampoliny, plaża z wiklinowymi koszami do opalania, leżaki oraz pawilony gastronomiczne i wystawiennicze.