Krasnal Klaun rozwiewa dziecięce troski…

Wylicytowany podczas ubiegłorocznej aukcji charytatywnej, zorganizowanej przez kancelarię prawną BSO Prawo & Podatki wesoły skrzat Klaun stanął przed wejściem do Kliniki, by każdego dnia witać przybywające do niej dzieci.

– Klaun to nieprzypadkowe imię naszego skrzata. Kojarzące się z tą postacią śmiech, zabawa i radość mają pomóc dzieciom z Kliniki znieść trudny czas pobytu w Klinice. Choć na chwilę pozwolić zapomnieć o chorobie i odzyskać utracony w cierpieniu uśmiech na twarzy – mówi mecenas Krzysztof Bramorski, który dokonał uroczystego odsłonięcia krasnala.

W ceremonii powitania nowego mieszkańca miasta wzięli udział przedstawiciele władz miejskich i kancelarii, oraz jego licytatorów: Ali Dadressana i Arkadiusza Śliwińskiego. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Pomysł postawienia przed Kliniką Krasnala pojawił się w trakcie przygotowań do ubiegłorocznej edycji aukcji charytatywnej BSO Prawo & Podatki. Zaprojektowana przez rzeźbiarkę Beatę Zwolańską – Hołod figurka krasnala Klauna stała się jednym z eksponatów poddanych licytacji gości. Licytację wygrał biznesmen Ali Dadressan, który ofiarował za skrzata 5 tys. złotych. Po chwili zgłosił się do niego inny przedsiębiorca, który pragnął krasnala odkupić, dorzucając kolejne 1 tys. złotych. Ostatecznie obaj panowie złożyli się po 6 tys. złotych i razem stali się fundatorami figurki Krasnala Klauna. Tym sposobem Klaun przyczynił się do ratowania zdrowia i życia ciężko chorych dzieci – jednak prawdziwym powodem, dla którego przybył on do Wrocławia, jest misja rozweselania małych pacjentów. Jak żaden inny krasnal potrafi on bowiem wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Nie musimy chyba dodawać, że od razu stał się ich ulubieńcem…

Zdjęcia nowego krasnala trafiły już oczywiście do naszej skrzaciej galerii.