Konkurs dla szkół. Do wygrania cenne nagrody od krasnali!

Zapraszamy szkoły do udziału w krasnalowym konkursie w trakcie Festiwalu Krasnoludków 2014! W ciągu dwóch dni festiwalu centrum wszystkich krasnoludkowych wydarzeń będzie Ogród Staromiejski przy Wrocławskim Teatrze Lalek.

Wrocławski Festiwal Krasnoludków to wyjątkowa impreza, która odbywa się w naszym mieście już po raz piąty. Jest ona skierowana do wrocławian wszystkich pokoleń. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12-13 września.

Już o 12.00 w piątek (12.09) spod pręgierza wyruszy do Ogrodu Staromiejskiego wielka wrocławska parada krasnoludków. Do udziału w niej zapraszamy wszystkie dzieci. Zachęcamy też, by wcześniej przygotować z dziećmi krasnoludkowe czapki i przebrania.

W tym roku, poza ogólnymi atrakcjami opisanymi w programie, już po raz trzeci przygotowaliśmy wielki konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli. Na terenie parku stanie 30 domków z tektury o wielkości 110x80x110 cm. Domki te będą zupełnie białe, a zadaniem uczestników konkursu jest ich dekoracja.

Zapraszamy serdecznie placówki edukacyjne do wystawienia swoich reprezentacji, które przed festiwalem powinny samodzielnie przygotować na lekcjach materiały do dekoracji domków, aby w pierwszy dzień festiwalu udekorować nimi ustawione na terenie imprezy domki.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe oraz przedszkola. W obu kategoriach wiekowych przygotowaliśmy wspólnie z naszymi sponsorami wspaniałe nagrody. Na najlepsze reprezentacje szkół podstawowych i przedszkoli czekają m.in. zaproszenia dla całej klasy do Wrocławskiego Teatru Lalek na wybrany spektakl oraz vouchery na bezpłatne warsztaty wyrobu lizaków w manufatkturze Słodkie Czary Mary.

Pozostałe drużyny biorące udział w konkursie otrzymają krasnoludkowe nagrody pocieszenia, które zostaną dostarczone do szkół po zakończeniu festiwalu a każdy uczestnik konkursu otrzyma miłą niespodzianką.

Dodatkowo instytucje, które wystawią najlepiej ocenione w obu kategoriach drużyny, otrzymają voucher do sklepu Media Markt o wartości 500 zł.

Zgłoszenia reprezentacji możecie Państwo wysyłać na adres e-mail: konkurs@exploring.pl. W konkursie może wziąć udział tylko 15 reprezentacji szkół podstawowych i 15 reprezentacji przedszkoli. Liczy się pierwszeństwo zgłoszeń. Można zgłosić jedną grupę lub klasę, przy czym placówkę reprezentować może grupa nie większa niż 25 osób. Na zgłoszenia czekamy do 10 września.

Do zobaczenia na festiwalu!