Koniec zapisów na grę miejską. Poznaj inne dostępne atrakcje Festiwalu Krasnoludków 2016

festiwal krasnali 2015W tym roku wszystkie miejsca na festiwalową grę miejską zostały zarezerwowane w ciągu 48 godzin. Nie brakuje  jednak innych atrakcji, z których warto skorzystać w czasie imprezy. Organizatorzy polecają dziś 5 z nich. 

Piątek (16 września)

Parada krasnoludków
W piątek, jak co roku, odbędzie parada dzieci, która z Rynku pod wodzą szczudlarzy przejdzie do Parku Staromiejskiego. Wiele z dzieci przybywa w krasnoludkowych przebraniach. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, by dołączali do tej kolorowej parady.

Krasnoludkowe miasteczko – wielki konkurs plastyczny dla szkół i przedszkoli
Spora część dzieci od razu po przybyciu do Parku przystąpi do konkursu dekorowania domków. W ubiegłych latach widzieliśmy niesamowite domki, czasem zrobione i udekorowane z niezwykłą wyobraźnią. Warto wtedy odwiedzić Park Staromiejski choćby po to, by poczuć niesamowitą atmosferę,  gdy ok. 700 małych budowniczych stworzy prawdziwe krasnalowe miasteczko.

Sobota (17 września)

Premierowe bajki
Na scenie obejrzymy dwie premierowe bajki, które są adaptacjami prac przesłanych na ogłoszony kilka miesięcy temu konkurs. Zobaczymy, jak miasto poradzi sobie, kiedy krasnale wyruszą szukać swych korzeni i co się stanie, kiedy krasnale zechcą wziąć udział w rewitalizacji przestrzeni miasta. Zestaw uzupełni bajka „Geniusz” – prezentowana premierowo na ubiegłorocznym Festiwalu.

Krasnoludkowa Strefa Kultury
Cały czas można się zapisać na warsztaty Krasnoludkowej Strefy Kultury. W tym roku nauczymy się, co można zrobić z dźwiękami wyłapanymi z natury, jak powstaje film animowany, czym właściwie zajmuje się DJ oraz jak zbudować instrumenty do grania z materiałów recyklingowych. Są jeszcze wolne miejsca, ale trzeba się spieszyć, gdyż podczas zapisów liczy się kolejność zgłoszeń.

Niedziela (18 września)

Europejski Poranek Literatury
Wrocław w tym roku piastuje zaszczytny tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Chcieliśmy to podkreślić również podczas Festiwalu, dlatego w niedzielny poranek znów zapraszamy do Parku Staromiejskiego, gdzie w sześciu kolorowych strefach co kilkanaście minut posłuchać będzie można znanych europejskich bajek czytanych przez postacie związane z kulturą.