Już wkrótce powitamy nowego krasnala!

Nowy krasnal jest już w drodze do Wrocławia. To prawdziwy pasjonat biegania. Dlatego przybędzie do miasta w dniu 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.

Co wiemy o nowym mieszkańcu Wrocławia? Kocha sport, a przede wszystkim bieganie. Ze względu na to, że szczególnie upodobał sobie porę nocną, jest ubrany w… piżamę. Na nogach ma porządne, ośmiocentymetrowe buty do biegania. A trasę biegu z pewnością rozświetli mu niewielka latarka umieszczona na głowie. Krasnal dba o swoją figurę. Przy 35 centymetrach wzrostu waży 8 kilogramów. Zrzuca to na brąz, który go wypełnia.

Nie wiemy jednak, jak ma na imię. I tutaj wszystko w rękach biegaczy, którzy zdecydują, jak ma sięnazywać w konkursie przeprowadzonym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Krasnal zamieszka we Wrocławiu na prośbę organizatorów 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. W tej jubileuszowej edycji weźmie udział rekordowa ilość uczestników,  bo aż 11 tysięcy osób. W tym roku motywem przewodnim będzie muzyka filmowa. Każda strefa startowa to inny muzyczny hit filmowy. Ponadto, w pobliżu Stadionu Olimpijskiego zostanie rozstawione bezpłatne kino plenerowe, w którym będzie można obejrzeć filmy o tematyce biegowej.

Bieg odbędzie się 17 czerwca. Start o godzinie 22 spod głównej bramy Stadionu Olimpijskiego.