InteGRA, czyli podwrocławski integracyjny rajd rodzinny już w sobotę!

fot. Virginia State Parks/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

fot. Virginia State Parks/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

Spragnione przygód rodziny mogą spędzić najbliższą sobotę na rodzinnym rajdzie terenowym w Wojsławicach, pod Wrocławiem. Trasy o długościach: 3, 5 i 7 km można pokonać pieszo, na rowerze lub przy pomocy wózka inwalidzkiego.

5 września od godziny 9:30 uczestnicy InteGRY będą zmagać się z wybranymi dystansami, rozwiązywać zagadki, unieszkodliwiać przeszkody i brać udział w sekcjach sprawnościowych. Do pokonania będą odcinki 3-, 5- lub 7-kilometrowe. Część z nich będzie dostosowania do potrzeb osób o alternatywnej sprawności.

Najprostsza będzie trasa podstawowa (3 kilometry) – idealna dla rodzin z małymi dziećmi, dostosowana do wózków dziecięcych i inwalidzkich. Uczestnicy będą mieć 2 godziny na znalezienie 4 punktów. Trasa Średnia to wyzwanie pokonania pięciu kilometrów i ambitniejsze, trudniejsze zadania oraz pojedyncze przeszkody postawione na drodze. W czasie 3 godzin trzeba będzie znaleźć 6 punktów. Z kolei najdłuższa trasa zawiera po prostu elementy dwóch pierwszych tras. Może nie jest trudniejsza od pozostałych, ale wyzwaniem jest ukończenie jej w ciągu zaledwie 4 godzin. W tym czasie trzeba znaleźć aż 10 punktów.

Zabawa na świeżym powietrzu będzie połączona z akcją charytatywną. Każdy zdobyty przez uczestników punkt, organizator – Fundacja PZU – zamieni na złotówkę, którą wesprze jedną z trzech organizacji: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawoni, Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie, Stowarzyszenie Pomocy „Iskierka” we Wrocławiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.