Film, fotografia, programowanie gier – wakacyjne warsztaty w Centrum Technologii Audiowizualnych

fot. Alan Levine/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

fot. Alan Levine/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

Wakacje we Wrocławiu nie mogą być nudne. Dla dzieci i młodzieży z artystycznym zacięciem proponujemy warsztaty rozwijające zainteresowania w dziedzinie fotografii, gier komputerowych oraz filmu.

Udział w warsztatach i zajęciach edukacyjnych jest bezpłatny. Wszystkie propozycje skierowane są do młodzieży w wieku od 11 do 15 lat oraz dzieci w wieku od 8 do 10 lat.

Dla amatorów fotografii przygotowano warsztaty służące poznaniu najważniejszych zasad robienia zdjęć i komponowania obrazu (13-17.07 oraz 03-07.08). Miłośnicy gier komputerowych będą mieli okazję dowiedzieć się jak programuje się gry, a następnie wykorzystają tę wiedzę, by stworzyć własny projekt (20-24.07 oraz 10-14.08). Z kolei wielbiciele kina mogą udać się na warsztaty tworzenia dźwięku do filmu (10-14.08) lub na zajęcia dotyczących animacji poklatkowej (20-24.07).

Z tego typu warsztatów, dotyczących m.in. nowych technologii, skierowanych do różnych grup wiekowych, można w CeTA korzystać nie tylko w okresie wakacyjnym, ale przez niemal cały rok.

Rozpoczęły się już warsztaty fotograficzne, ale w kolejnych tygodniach ruszają zajęcia m.in.dla wielbicieli gier i miłośników animacji. Jeszcze w lipcu młodzież będzie poznawać tajniki programowania gier komputerowych oraz tworzyć własną animację poklatkową przy użyciu urządzeń mobilnych. Natomiast w sierpniu uczestnicy spróbują swoich sił w studiu nagrań, podczas warsztatów dźwiękowych.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są poprzez formularze internetowe.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, jeden uczestnik może zostać przyjęty tylko na jedne warsztaty.