Odwiedź Wielką Wioskę Krasnoludków! Jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

Podczas pierwszego  i drugiego  dnia naszego Festiwalu, Ogród Staromiejski zamieni się w baśniową Wielką Wioskę Krasnoludków. A w niej całe mnóstwo atrakcji. Sprawdźcie, co przygotowały dla Was Skrzaty!

Piątek (8 września) 10.00 – 14.00

Tego dnia na chętnych będzie czekać strefa krasnalowego wypoczynku z grami planszowymi, różnego rodzaju animacje i zabawy z grupą wokalno – taneczną. Miłośników kolejarstwa z pewnością zainteresuje Kolejkowo. W tej strefie każdy będzie mógł zostać kolejarzem i posterować lokomotywą. Dzieci będą mogły również pomalować figurki będące częścią większej makiety. W pierwszy dzień Festiwalu swoje warsztaty poprowadzi również grupa Cheerleaders Wrocław, która zaprezentuje swoje umiejętności również na scenie.

Sobota (9 września), 11.00 – 17.00

Na wszystkich, którzy w drugi dzień Festiwalu odwiedzą Wielką Wioskę Krasnoludków, będzie czekać aż sześć różnych stref: “Eko-zabawki”, “Festiwalowe graffiti”, “Krasnalowe atelier fotograficzne”, “Dziecięce strefy plastyczne”, “Stwórz swojego krasnoludka” i “Krasnalowa Strefa Kuglarstwa”. Sprawdźcie, co czeka na Was w każdej z nich.

Krasnalowa strefa kuglarstwa

Sztuka cyrkowa to nie lwy skaczące przez obręcze i foki odbijające piłkę – sztuka cyrkowa to siła, zręczność i wyobraźnia tkwiące w człowieku! W naszej strefie zobaczycie, że można się tego nauczyć. Pomagamy złapać bakcyla, kształtujemy charakter i pokazujemy, że żonglowanie, akrobacje i cyrkowe triki to świetny sposób na spędzenie czasu i rozwój. Czekać na Was będą specjaliści od sztuki slack (chodzenie po linie zawieszonej między drzewami), żonglerki, baniek czy akrobacji powietrznych.

Festiwalowe graffiti

Przez całą sobotę w Ogrodzie Staromiejskim powstawać będzie na żywo specjalne krasnoludkowe graffiti. Zapraszamy dzieci do jego współtworzenia pod okiem artysty, który zaprojektuje całą instalację. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak powstaje sztuka uliczna i samemu stać się jej twórcą.

Eko-zabawki

Zapraszamy na warsztaty, w czasie których lalkarze i konstruktorzy opowiedzą o procesie powstawania zabawek. Pokażą też najmłodszym, jak w prosty sposób z materiałów takich jak gąbka, gumki czy kawałki drewna stworzyć zabawki, którymi możemy potem bawić się do woli.

Krasnalowe atelier fotograficzne

Odwiedź atelier naszego fotografa zrób sobie zdjęcie z krasnalowymi atrybutami i wydrukuj je sobie na miejscu. To będzie niezapomniana pamiątka z tegorocznego festiwalu!

Stwórz swojego krasnoludka

Podczas warsztatów rzeźbiarze zaprezentują, jak powstają wrocławskie krasnoludki! Pokażą też dzieciom, jak powstają modele z gliny, z których tworzone są rzeźby, i jak je samodzielnie wykonać.

Dziecięce strefy plastyczne

Odwiedź jedną z kilku stref, w których najmłodsi będą mogli rysować, malować, lepić i tworzyć krasnalowe ozdoby i atrybuty. Pod okiem animatorów powstawać tu będą różnokolorowe prace, a najlepsze z nich zaprezentujemy na pofestwialowej wystawie!

Na zajęcia w Wielkiej Wiosce Krasnoludków nie obowiązują zapisy. Każdy może przenieść się do świata wrocławskich Krasnali. Wstęp jest bezpłatny.

Zapraszamy!