Krasnoludkowa Strefa Jedzenia, czyli festiwalowe warsztaty kulinarne

IMG_2338Tegoroczna edycja festiwalu to nie tylko dobra zabawa, ale również edukacja w zakresie zdrowego żywienia. Krasnale podczas gry miejskiej będą pokazywać uczestnikom, jak radzą sobie z przepisami, gotowaniem i manierami przy stole, a 19 września (sobota) w Ogrodzie Staromiejskim doradzą specjaliści od zdrowej diety i gotowania.

Od godziny 11.00 w Wielkiej Wiosce Krasnali urzędować będą pani dietetyk Grażyna Karczewska oraz szkoła gotowania dla dzieci Little Chef.

Grażyna Karczewska – dyplomowany dietetyk, orędowniczka racjonalnego żywienia i aktywnego stylu życia. Współpracuje z ramienia Urzędu Miasta Wrocławia z placówkami edukacyjnymi jako doradca do spraw żywienia, rewolucjonizując jadłospisy stołówek oraz asortyment sklepików szkolnych.

Agenda spotkania:

  • 11:00–12:30 Racjonalne odżywianie i jego wpływ na zdrowie – dieta profilaktyką i lekarstwem
  • 13:00–14:30 Co znajdziecie na etykiecie – przegląd popularnych produktów dla dzieci
  • 15:00–16:30 Niejadek! Kto to taki?

Little Chef – szkoła gotowania dla dzieci specjalizująca się w programach edukacyjnych dla najmłodszych. Rozbudza w dzieciach pasję gotowania, świetnie je przy tym bawiąc.

  • 11:00–11:45 „Co krasnale jedzą na śniadanie” – warsztaty dla rodzin z dziećmi
  • 12:00–12:45 „Kolorowy talerz krasnoludków” – miniwarsztaty dla dzieci
  • 13:00–13:45 „Słodko jak u krasnoludków” – warsztaty dla rodzin z dziećmi
  • 14:00–14:45 „Krasnoludkowe co nieco” – warsztaty rodzin z dziećmi
  • 15:00–15:45 „Kolorowy talerz krasnoludków – miniwarsztaty dla dzieci
  • 16:00–16:45 „Słodko jak u krasnoludków” – warsztaty dla rodzin z dziećmi

UWAGA! Jedna osoba może zapisać się na maksymalnie dwa warsztaty. Przy zapisach proszę podać dokładną godzinę warsztatu, jego nazwę oraz imię i nazwisko. Liczba miejsc jest ograniczona.

W ciągu dnia zaplanowaliśmy też warsztaty animacji poklatkowej dla młodzieży, które będą odbywać się co dwie godziny: o 11:00, 13:00 i 15:00. Uczestnicy poznają technikę, którą z powodzeniem można wykorzystać w domowych warunkach do stworzenia własnego filmu. Na warsztaty można zapisywać dzieci od 7 do 15 roku życia. Zapisy będą przyjmowane aż do wyczerpania miejsc.

Warsztaty filmu animowanego EMPIRIA będą okazją do stworzenia filmu animowanego z wrocławskimi krasnalami w roli głównej. Na warsztatach otrzymasz tablet (ipad) z aplikacją do tworzenia filmu animowanego. Nauczysz się jej obsługi, by następnie samodzielnie stworzyć swój własny film animowany i udostępnić go na portalu youtube.pl

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: warsztaty@exploring.pl