Festiwal Literatury dla Dzieci

530_298_poziom_Między 31 maja a 5 czerwca odbędzie się we Wrocławiu kolejna edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci. Będzie to okazja do zapoznania najmłodszych z literaturą oraz wzięcia udziału w licznych atrakcjach związanych z tematyką okołoksiążkową.

To już trzecia edycja festiwalu, który odwiedza cztery miasta w całej Polsce. W tym roku, przebiegający pod hasłem „podróże” Festiwal Literatury dla Dzieci, odbędzie się w naszym mieście w między 31 maja a 5 czerwca.

Jest to inicjatywa, która ma na celu promowanie i popularyzowanie literatury oraz czytelnictwa wśród najmłodszych. W ramach festiwalu, organizatorzy przewidzieli ponad 30 rozmaitych atrakcji. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach z autorami, warsztatach (nie tylko literackich), obejrzeć wystawy oraz spektakle, zagrać w grę miejską Łowcy Sekretów i wiele innych.

Aby zarezerwować miejsce na interesującym nas wydarzeniu, należy wysłać wiadomość mailową na adres rejestracja@fldd.pl, w jej tytule wpisując Wrocław a w treści wiadomości jego nazwę. Dodatkowo należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz imię i nazwisko opiekuna (rezerwacja indywidualna) lub imię i nazwisko opiekuna, liczebność i wiek grupy oraz podpisane i opieczętowane przez dyrektora lub kierownika placówki zgłoszenie (rezerwacja grupowa).

Szczegóły wydarzeń znajdują się na głównej stronie festiwalu.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie gala rozdania nagród w konkursie na Najlepszą Polską Książkę dla Dzieci 2015 w Kinie Nowe Horyzonty, przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21.