“Dzisiaj wszystkie banany są za darmo”, czyli Tytus, Romek i A’Tomek zapraszają do Centrum HIstorii Zajezdnia!

Kto z nas nie zna przygód Tytusa, Romka i A’Tomka? Dla wszystkich, którzy mają ochotę na powrót do dzieciństwa lub chcą zaszczepić uwielbienie do tych komiksowych bohaterów w młodszym pokoleniu mamy dobrą wiadomość. Ta zwariowana trójka w zeszły weekend opanowała Centrum Historii Zajezdnia i nie opuści go aż do 25 marca. Zapraszamy na wystawę!

“Ministerstwo Humoru, pracownia Papcia Chmiela, dzieci wprowadzać na smyczy”. Tabliczkę z takim napisem powiesił na drzwiach swojej pracowni Henryk Jerzy Chmielewski, czyli autor popularnej serii komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka. Na szczęście na wystawę poświęconej rysownikowi może przyjść każdy. Ba! Dzieci są mile widziane!

A co znajdziemy w “Świecie Tytusa, Romka i A’Tomka Papcia Chmiela – Instytucie Wszechzabytków Profesora Talenta”? Mnóstwo fantastycznych dobroci. Organizatorzy postarali się o wykreowanie tego kolorowego, komiksowego świata w realnej rzeczywistości. Dlatego na zwiedzających czeka między innymi wannolot,  mechaniczny koń Rozalia (którego Tytus postanowił z ogromnym zapałem ujarzmić podczas weekendu otwarcia) czy wkrętacz, czyli pojazd stworzony z myślą o zapalonych pilotach.

Ponadto goście będą mogli obejrzeć liczne wizualizacje czy plansze z serii o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka. To także świetna okazja, żeby zapoznać się z ciekawostkami na temat tego ponadczasowego komiksu. Młodszych z pewnością zainteresują różne zagadki i… podróż do wnętrza Ziemi.  

Zapraszamy do Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184. Organizatorem wystawy jest Ośrodek “Pamięć i Przyszłość”.