Dzień Dziecka z Wrocławskim Teatrem Lalek

Już w sobotę 30 maja wszystkie dzieci zaproszone są na całodniowe spotkanie w bohaterami „Wrocławskich krasnoludków”. Tego dnia Bajkobus przywiezie wszystkie 4 części sagi o najmniejszych wrocławianach.

godz.17.00 „Krasnoludki w kosmosie”

Wrocławskie gwiezdne wojny; los planety Ziemia leży w rękach beztroskich krasnali czy podołają niebezpiecznej misji i zdołają pokonać Lorda Fazera? Pełen absurdalnego humoru spektakl w żartobliwy sposób nawiązujący do znanych motywów kosmicznego eposuto dobry początek dnia z krasnalami! (Bajkoprzystanek pod DH Renoma)

godz. 17.30 „Alchemik”

Liryczna historia miłosna w której nadwrażliwy krasnoludzki książę musi pokonać siły zła aby zdobyć serce księżniczki. W jaki sposób pomoże mu w tym tajemniczy Alchemik? Przekonajcie się sami! (Bajkoprzystanek róg Kuźniczej i Rynku)

godz. 18.30 „Gołębiożercy”

We Wrocławiu dzieje się coś złego – masowo giną gołębie. Winni są przerażający Bracia Gołębiożercy, którzy bardzo sobie cenią walory smakowe tych niewinnych ptaków. Na szczęście walkę z nimi rozpoczną dzielni wrocławscy krasnale. (Bajkoprzystanek przy placu Gołębim)

godz. 19.30 „Klątwa Muchomora”

Czarna komedia sensacyjna – szykuje się plan dekrasnalizacji Wrocławia. Czy baśniowi mieszkańcy naszego miasta zdołają umknąć ścigającym ich Detektywom z Centralnego Biura Dekrasnalizacji? (Bajkoprzystanek przy kościele św Elżbiety)

Również w sobotę rozstrzygnięty zostanie konkurs na imię dla jednego z bohaterów nadchodzącej premiery Teatru „Co w trawie piszczy” (12.06.2009).

Od piątku 22 maja dzieci mogą zgłaszać swoje propozycje imienia dla Świerszcza, którego spektakularnych rozmiarów (6 m długości, ok 1,7 m wys) niezwykle realistyczna figura stanęła w DH Renoma. W losowaniu imienia brać będzie dyrektor Wrocławskiego Teatru Lalek Robert Skolmowski i dyrektor DH Renoma Tomasz Waszkiewicz. W Niedzielę 31 maja Bajkobus zabierze dzieci w podróż w czasie, na druga stronę lustra do średniowiecznego Wrocławia gdzie magia przenika świat realny, a znane wrocławskie zabytki stają się miejscem zmagań baśniowych bohaterów z losem.

godz. 17.00 „Czarownica z mostka”

Pełna humoru opowieść o małej Martynce, która  nie lubi sprzątać, nawet gdy mama ją o to prosi. Dopiero spotkanie z czarownicą Teklą, po wsze czasy skazaną na zamiatanie Mostka Czarownic na wieży kościoła św. Marii Magdaleny, trochę zmienia jej poglądy na tę kwestię… (Bajkoprzystanek przy kościele św Marii – Magdaleny)

godz. 17.30 – „Dzwon Grzesznika”

Niesamowita opowieść z dreszczykiem, dziejąca się w scenerii średniowiecznego Wrocławia. Historia tragicznego konfliktu młodego czeladnika ze starym mistrzem, starcia ambicji i doświadczenia. (Bajkoprzystanek przy przy kościele św Marii – Magdaleny)

godz. 18.30 – „Kamienna Głowa”

Historia Henryka, który dla ukochanej kobiety wstąpił do zbójeckiej bandy. Wkrótce jednak okazało się, że cel nie zawsze uświęca środki, a powrót na drogę uczciwości może być trudniejszy niż się wydaje… (Bajkoprzystanek przy Katedrze)

godz. 20.00 – „Opowieść piwniczna”

Dwaj klienci Piwnicy Świdnickiej jak zwykle siedzą do późna, popijając piwo. Gdy zegar wybija północ, ich oczom ukazuje się niezwykły widok – kamienne figury Rajcy, Strażnika i Ławnika, za dnia zdobiące Rynek , nagle ożywają i schodzą się, by odprawić sąd nad pozostałymi średniowiecznymi figurami. Kto zasłużył na karę i dlaczego? Sprawdź! (Bajkoprzystanek przy Ratuszu – od strony Muzeum Historycznego)

Magia Dnia Dziecka sprawia że w tym roku Teatr będzie czynny – wbrew tradycji – nawet w poniedziałek!

1 czerwca to dzień „Najpiękniejszych bajek świata” – karuzela z bajkami ruszy o godz. 9.30 i o godz. 11.00

Ten interaktywny dynamiczny spektakl oparty na klasycznych tekstach dla dzieci bije rekordy popularności. Niekonwencjonalna scenografia Marii Balcerek, brawurowa gra zespołu WTL i klasyczne, kochane przez wszystkie pokolenia dzieci to gwarancja doskonałej rozrywki.Spektakle w ”Bajek…” w Teatrze odbędą się również w sobotę 30. i niedzielę 31.05.