Archiwum

Biegajło

Brat słynnego na cały Wrocław Skrzata Niewypałka. Tylko, że w przeciwieństwie do nocnego marka, biega za dnia. Jego pasją jest ciągłe bicie rekordów i ściganie się z innymi biegaczami. Na piersi dumnie nosi numer startowy – „35”, a na stopach ma wygodne, sportowe buty. Możecie go spotkać przy zachodniej trybunie Stadionu Olimpiskiego.  

Gilbert Grape

Krasnal, dźwiga kosz z winogronem, imię Gilbert ma kontynuację w nazwie Hotelu przy którym stoi.

Fizolek

Fizolek pracuje fizycznie. Ale nie przy łopacie. Zamieszkał przy Wydziale Fizjoterapii na wrocławskim AWF. Pomaga kontuzjowanym i wszystkim, którzy wymagają rehabilitacji. Do dyspozycji ma nawet wózek inwalidzki, ale mamy nadzieję, że jego pacjenci wychodzą z zabiegów o własnych siłach.

Piastek

Piastek to prawdziwy młodzieżowy oryginał. Spójrzcie chociażby na to nakrycie głowy! Roześmiany od ucha do ucha wita uczniów II LO, z dumą trzymając w rękach szkolną tarczę. Z nauką różnie mu idzie, ale historię Piastów Śląskich ma wykutą na blachę.

Opiekunek i Krasnomaleństwo

Ulubieniec dzieci, ich najwierniejszy kompan, troskliwy opiekun i towarzysz zabaw. Jednym słowem Opiekunek. Na co dzień mieszka przy Dziecięcym Domu na ul. Parkowej we Wrocławiu. Nie straszny mu mróz i śnieg, a na jego sercu leży przede wszystkim szczęście maluchów. Wystarczy spojrzeć mu w oczy, by zobaczyć bijącą z nich dobroć i altruizm. Opiekunek całymi […]