Archiwum

Recykliusz

Recykliusz to bardzo porządny skrzat. Zasady segregacji śmieci nie są mu obce. Obcenie zadomowił się na terenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Kazimierza Michalczyka 9, gdzie osobiście pilnuje czystości.  

Krasnalka Demokracja

Krasnalka Demokracja jest symbolem społeczeństwa obywatelskiego – świadomego swoich praw i obowiązków. W rękach trzyma Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej. Ta dotyczy nas wszystkich  i warto żebyśmy o tym pamiętali. Krasnalka woła: „Czytajcie Konstytucję!”. Według autora rzeźby zarówno Demokracja, jak i Konstytucja to kobiety. Twierdzi również, że Krasnoludki wywodzą się od gnomów, duchów Ziemi, co oznacza „znajomość […]

Wioślarze

Nasza krasnalowa drużyna ósemki wioślarskiej, czyli ośmiu wiosłuje, a jeden pilnuje, żeby… dobrze im szło. Codziennie niestrudzenie wypływają na szerokie wody i walczą z odrzańskimi falami. Deszcz, śnieg, upał, silny wiatr – pogodna nie ma dla nich znaczenia. Liczy się zwycięstwo!      

Troszka i Adoratorek

Ona – urocza Krasnalka w modnej czapeczce, uniesionymi okularami i z aparatem fotograficznym w dłoniach. On – krasnal o prawdziwie skrzacich wymiarach. Okulary na nosie, gustowny kubraczek i bukiet pięknych kwiatów w dłoniach. No i ten rozmarzony i zakochany wzrok… Razem tworzą duet nie do podrobienia. Troszka i jej Adoratorek. Szukajcie ich na Rynku, w […]

Koparkuś

Koparkuś brał udział w modernizacji nabrzeża Odry i cóż…gdyby nie on bulwar nie wyglądałby tak pięknie jak teraz. Wypatrujcie go uważnie – jeździ tam na swojej koparce!    

Ursus

Ursus zamieszkał przed wejściem do klasztoru i Liceum Urszulanek we Wrocławiu. Krasnal nosi kołnierzyk, charakterystyczny dla mundurka szkolnego. W lewej ręce trzyma pióro, a w prawej Herb Serviam.  

Poliglotek

Krasnal przybył do miasta na zaproszenie rektora Politechniki Wrocławskiej – Cezarego Madryasa. Skrzat uświetnił swoją obecnością obchody 65-lecia założenia Studium Języków Obcych. Na co dzień możecie go spotkać na Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego, przed wejściem do Studium Języków Obcych. Kocha rozmawiać. Nie ma języka, którego by nie znał. Uwielbia także czytać o tych językach. Stąd jego […]

Niewypałek

Niewypałek to prawdziwy pasjonat biegania. Szczególnie upodobał sobie porę nocną. Dlatego nosi piżamę, a na nogach ma porządne, ośmiocentymetrowe buty do biegania. A trasę biegu z pewnością rozświetli mu niewielka latarka umieszczona na głowie. Pojawił się we Wrocławiu w dniu startu 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu – 17 czerwca 2017.

Googler

Pasją Googlera jest szukanie informacji. Nigdy nie ma dość wiedzy! On po prostu nie lubi nie wiedzieć. Możecie go odwiedzić na Placu Bema 2. Siedzi koło biurowca.  

Wrocławiak

Krasnal trzyma w rękach książkę, która została wydana we Wrocławskim Wydawnictwie TUM. Jej tytuł brzmi: Urodziłem się we Wrocławiu/Ich bin in Breslau geboren. Książka została napisana w dwóch językach – polskim i niemieckim. Jej celem jest promocja miasta i opowiada o trzydziestu znanych i cenionych osobach tu urodzonych. Do książki została dołączona mapa, która wskazuje […]