Archiwum

Lombarduś

Ten krasnal od zawsze kochał przychodzić do lombardu. Kiedyś nawet się zadawał z krasnalami hazardzistami . Od 2016 zadomowił się na krupniczej przed lombardem gdzie do swojej magicznej skrzyni zbiera monety dla biedniejszych krasnoludków.  

Miodek

Uśmiechnięty profesor Jan Miodek, ikona wrocławskiego i chyba ogólnopolskiego językoznawstwa, codziennie siedzi na wygodnym fotelu u drzwi Wydziału Filologicznego, służąc pomocą w zawiłych problemach językowych. W razie wątpliwości dzierży w ręku słownik Ojczyzna Polszczyzna, z którego jest powszechnie znany. Jeden z ulubionych krasnali tłumnie odwiedzających Wrocław wycieczek.

Kostanty

Nasz Krasnal jest przedstawicielem branży TATTOO we Wrocławiu. Jego pozycja jest stojąca a w prawym ręku trzyma maszynkę do tatuażu robiąc sobie tatuaż „kotwicę” na brzuchu. Krasnal jest uśmiechnięty i dziarski.

Maj

Krasnal spod znaku Lwa Krasnal został ufundowany przez Lions Club Wrocław m2m oraz Lions Club Dortmund Reinoldus Jest to – niechcący – największy krasnal we Wrocławiu. Rzeźbiarz pytał, jak wysoki ma być krasnal. My myśleliśmy o całej rzeźbie i odpowiedzieliśmy 20-30 cm, natomiast rzeźbiarz myślał o krasnalu siedzącym na lwie i tak wyszło.

Inforek Chmuralski

Krasnal konsultant, który pomaga innym krasnalom wdrażać systemy IT w ich biznesach. Czasem pożycza z biura długopisy, dopisuje nam błędy do kodu i wypija mleko z automatu do kawy. Kiedy testuje rozwiązania w chmurze, wyciąga ze swojej czerwonej torby pelerynkę, gdyż mogą wystąpić ulewne deszcze.

Piernikarz

Mieszkańcy Grodu Wrocławskiego a także Turyści licznie odwiedzający naszą osadę nad Odrą! Z radością spieszymy Was poinformować, że przy ulicy Kurzy Targ 5, w Piernikarni Wrocławskiej odnalazł się pradawny Krasnal Piernikarz! Trzeba bowiem Wam Drodzy wiedzieć, że zDolny Śląsk przed wiekami stał piernikiem a pierwsze pisemne wzmianki o „pierniczeniu” na obecnych ziemiach polskich pochodzą z […]

Balerina

Tancerka Balerina – rzeźba krasnalicy przedstawia tancerkę Baletu. Rzeźbiarze wzorowali się na zdjęciach tancerki Baletu Opery Wrocławskiej, która jako inspirację przedstawiła kilka figur baletowych: Arabesque, 4 pozycja baletowa w nogach i 3 pozycja baletowa w rękach. Balerina stoi w towarzystwie drugiego Krasnala Operowego – Tenora, u drzwi wejściowych do budynku Opery Wrocławskiej witając i zapraszając […]

Krasnal Śpiewak Operowy

Rzeźby operowych krasnali przedstawiają artystów reprezentujących Operę Wrocławską. Postać Krasnala Śpiewaka przedstawia śpiewającego artystę, zwróconego twarzą do stojącej obok niego tancerki, jednocześnie spoglądającego na wchodzących do Opery widzów. Rzeźba jest usytuowana przy głównym wejściu do budynku Opery Wrocławskiej. Krasnal swoim gestem zaprasza publiczność do środka. Historia powstania Krasnali Operowych jest związana z artystami Opery Wrocławskiej; […]

Powerek

Konkurs na najbardziej rozrywkowego Skrzata w mieście rozstrzygnięty! Wygrywa… Powerek! Ten Krasnal nie wie, czym jest nuda. Znaki szczególne? Uniesiony kciuk, wskazujący na to, że zawsze ma wyśmienity humor. Poza tym: okulary (dzięki temu nic nie umknie jego uwadze), radosna piszczałka (każdy będzie wiedział, że nadchodzi) i balon/y (nie wiemy, co mamy o tym sądzić…). […]

Beba i Thom

Sympatyczna para krasnali, których połączyła nie tylko miłość do architektury, ale i do Wrocławia. Dzięki nimi wszystkie budynki miasta są piękne i bezpieczne.