Archiwum

Powerek

Konkurs na najbardziej rozrywkowego Skrzata w mieście rozstrzygnięty! Wygrywa… Powerek! Ten Krasnal nie wie, czym jest nuda. Znaki szczególne? Uniesiony kciuk, wskazujący na to, że zawsze ma wyśmienity humor. Poza tym: okulary (dzięki temu nic nie umknie jego uwadze), radosna piszczałka (każdy będzie wiedział, że nadchodzi) i balon/y (nie wiemy, co mamy o tym sądzić…). […]

Beba i Thom

Sympatyczna para krasnali, których połączyła nie tylko miłość do architektury, ale i do Wrocławia. Dzięki nimi wszystkie budynki miasta są piękne i bezpieczne.  

Leprokonus

Leprokonus, znany jako szalony krasnal z beczką pieniędzy. Jego barwa również wskazuje na to, co kocha najbradziej – złoto!  

Wedelek

Wedelek to najsłodszy ze wszystkich krasnali. Dopiero zdążył pojawić się na wrocławskim rynku, tuż przy Pijalni Czekolady E.Wedel, a już zyskał wielką sympatię. Zawsze uśmiechnięty i pełen prawdziwej, dziecięcej radości. Wedelka zazwyczaj spotkasz z ukochaną tabliczką czekolady w ręku, którą sam potrafi zjeść w mgnieniu oka. Uśmiechnij się do niego, a na pewno podzieli się […]

Duomedek

Duomedek to kolejny skrzat w naszym mieście, który skutecznie troszczy się o zębych skrzacich kumpli. Chociaż podobno z taką samą dbałością dba o zdrowie Dużych Ludzi.  

Implantek

Kto Implantka dobrze zna uśmiech zawsze piękny ma! Nasz Implantek super gość –  wyrwie zęba, zmieli kość! Do Implantka przychodź śmiało, kiedy zębów masz za mało. On Ci ząbki dobuduje no i dużo nie kosztuje.  

Rancher

Krasnal postawiony z okazji 50-lecia harcerskiego ośrodka wodnego Rancho.  

Jowatek

Jowatek zamieszkał we Wrocławiu! Z beczką pełną kleju spogląda na probówkę i upamiętnia czasy, gdy w budynku dzisiejszej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ulicy Składowej 1/3 rozpoczęła się historia firmy Jowat SE, jednego z wiodących producentów klejów przemysłowych na świecie. Krasnal został zrealizowany według projektu firmy Jowat przez Marlenę Zakrzewską z Pracowni Stylu „Biały Kot” we Wrocławiu. […]

ZimMedka

Poznajcie wyjątkową Krasnalkę – ZimMedkę. Jest w ósmym miesiącu ciąży, co oznacza, że już za miesiąc poród – uff! Mówią, że dzięki dotknięciu jej brzuszka, spełniają się marzenia o macierzyństwie.  

Binio

Binio to Skrzat z artystycznym zacięciem. Nie mogło być inaczej, wszak nosi imię po wieloletnim nauczycielu malarstwa i rysunku oraz byłym dyrektorze Zespołu Szkół Plastycznych – Jerzym Wojciechu Bińcu.