Archiwum

Duomedek

Duomedek to kolejny skrzat w naszym mieście, który skutecznie troszczy się o zębych skrzacich kumpli. Chociaż podobno z taką samą dbałością dba o zdrowie Dużych Ludzi.  

Implantek

Kto Implantka dobrze zna uśmiech zawsze piękny ma! Nasz Implantek super gość –  wyrwie zęba, zmieli kość! Do Implantka przychodź śmiało, kiedy zębów masz za mało. On Ci ząbki dobuduje no i dużo nie kosztuje.  

Rancher

Krasnal postawiony z okazji 50-lecia harcerskiego ośrodka wodnego Rancho.  

Jowatek

Jowatek zamieszkał we Wrocławiu! Z beczką pełną kleju spogląda na probówkę i upamiętnia czasy, gdy w budynku dzisiejszej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ulicy Składowej 1/3 rozpoczęła się historia firmy Jowat SE, jednego z wiodących producentów klejów przemysłowych na świecie. Krasnal został zrealizowany według projektu firmy Jowat przez Marlenę Zakrzewską z Pracowni Stylu „Biały Kot” we Wrocławiu. […]

ZimMedka

Poznajcie wyjątkową Krasnalkę – ZimMedkę. Jest w ósmym miesiącu ciąży, co oznacza, że już za miesiąc poród – uff! Mówią, że dzięki dotknięciu jej brzuszka, spełniają się marzenia o macierzyństwie.  

Adwokatka

O tym, że „nieznajomość prawa szkodzi” doskonale wiedzą nie tylko wrocławianie, ale i wrocławskie Krasnoludki, które do tej pory mogły zasięgnąć porady u jednego z czterech skrzacich prawników. To zacne grono powiększyło się o Krasnalkę Adwokatkę, udzielającą pomocy prawnej w sprawach rodzinnych. Krasnalkę spotkasz otoczoną książkami prawniczymi i z kodeksem w ręku, ponieważ starsi koledzy […]

Biegajło

Brat słynnego na cały Wrocław Skrzata Niewypałka. Tylko, że w przeciwieństwie do nocnego marka, biega za dnia. Jego pasją jest ciągłe bicie rekordów i ściganie się z innymi biegaczami. Na piersi dumnie nosi numer startowy – „35”, a na stopach ma wygodne, sportowe buty. Możecie go spotkać przy zachodniej trybunie Stadionu Olimpiskiego.  

Recykliusz

Recykliusz to bardzo porządny skrzat. Zasady segregacji śmieci nie są mu obce. Obcenie zadomowił się na terenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Kazimierza Michalczyka 9, gdzie osobiście pilnuje czystości.  

Krasnalka Demokracja

Krasnalka Demokracja jest symbolem społeczeństwa obywatelskiego – świadomego swoich praw i obowiązków. W rękach trzyma Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej. Ta dotyczy nas wszystkich  i warto żebyśmy o tym pamiętali. Krasnalka woła: „Czytajcie Konstytucję!”. Według autora rzeźby zarówno Demokracja, jak i Konstytucja to kobiety. Twierdzi również, że Krasnoludki wywodzą się od gnomów, duchów Ziemi, co oznacza „znajomość […]

Wioślarze

Nasza krasnalowa drużyna ósemki wioślarskiej, czyli ośmiu wiosłuje, a jeden pilnuje, żeby… dobrze im szło. Codziennie niestrudzenie wypływają na szerokie wody i walczą z odrzańskimi falami. Deszcz, śnieg, upał, silny wiatr – pogodna nie ma dla nich znaczenia. Liczy się zwycięstwo!