Archiwum

Pralinka

Pralinka i Pracz tworzą jedną z bardziej urodziwych i pracowitych par wśród krasnali…

Dyslektuś

Dyslektuś to przyjaciel dzieci, który wzmacnia w nich wiarę we własne możliwości, pomaga rozwijać swoje talenty i osiągać sukcesy. Jego imię utożsamia się z uczniami TSP 119, którzy jak raz ją poznają to z sentymentem później do niej powracają.

Luksik

Firma Luxoft Poland może pochwalić się nowym pracownikiem, którym został wrocławski krasnal Luksik. Nowicjusz dołączył do firmy, która liczy już 500 osób!

Innowałek

Krasnal Innowałek, zrobił sobie dowcip. Stał się malarzem pokojowym i zamalowuje białą farbą inne krasnoludki. Krasnoludka można znaleźć w budynku Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, przy ul. Traugutta. CSU, II Piętro.  

Faksymilka

Odkąd w Urzędzie Wojewódzkim otwarto oddział dla krasnoludków, pojawiła się sympatyczna krasnalka Faksymilka zwana również Urzędusią (czasami;)). Teraz już bez wielkich problemów i z życzliwym uśmiechem wrocławskie krasnale mogą załatwić różne urzędowe formalności.

Gaviusz

Gaviusz to krasnal instalator (hydraulik). Zajmuje się kotłami, prysznicami i … grzejnikami. W szczególności tymi marki GAVIA. Usadowił się tuż obok siedziby firmy Instal-Konsorcjum, która jest właścicielem marki Gavia.

Lotnicy

Skąd wzięły się krasnale, który kochają latać samolotem? Otóż Lotnicy od dawna słynęli z zamiłowania do majsterkowania. W swoim warsztacie opracowywali wciąż nowe wynalazki. Fascynacja da Vinci’m i braćmi Wright, obudziła w nich miłość do latania. Od tamtej pory każdą wolną chwilę spędzali na konstruowaniu maszyny, która pozwoliłaby im wzlecieć w przestworza. Po wielu próbach […]

Wrati i Slawi

Inaczej Selgroski, czyli kolejne skrzaty, dla których dzień bez zakupów to dzień stracony. Spotkacie ich na parkingu przy markecie Selgros. Ciekawe, co kryje ten wypełniony po brzegi worek.  Pewnie łakocie po cenach hurtowych.

Listonosz

Listonosz to właściwie brat bliźniak Pocztowca. Pracuje w gmachu głównym Poczty Polskiej, przy ul. Krasińskiego. Ciągle zabiegany, bo mimo rozwoju technologii, krasnale wolą pozostać tradycjonalistami. Według nich znaczki, papeterie, kolorowe widokówki mają duszę, której brak nowoczesnym formom komunikacji.

Ekonomik

Ekonomik postanowił zostać finansistą i najmłodszym milionerem wśród krasnali. Na razie nie może poszczycić się fortuną, ale zna powiedzenie „ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”. Zamieszkał w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, gdzie pilnie uczy się, jak pomnożyć swoje oszczędności. Może w przyszłości otworzą wspólny biznes z Ekonomkiem, który studiuje na Uniwersytecie Ekonomicznym.