Archiwum

Siłowmir II

Polskie krasnale już dawno podbiły serca naszych zachodnich sąsiadów, jednak takiego krasnala jak ten na północy Niemiec jeszcze nie było. Siłowmir II to brat bliźniak Siłowmira z Polanowic. Dba o świeże powietrze przed siedzibą D+H Mechatronic – firmy od lat związanej ze stolicą Dolnego Śląska.

Wromazonek

Krasnal Wromazonek to specjalista od zarządzania transportem – uwielbia przewozić wózki z paczkami przeznaczonymi dla klientów Amazon. Kocha innowacje, dlatego do pomocy zatrudnił małego robota, który jest zawsze u jego boku. Ten radosny duet znaleźć można przy budynku Amazon I w Bielanach Wrocławskich, przy wejściu wschodnim.  

Pakuś

Krasnal Pakuś to mistrz fachu wśród krasnali zarządzających logistyką. Spędza większość czasu w pudełku pod budynkiem Amazon II w Bielanach Wrocławskich. Ze swojego stanowiska na skale (przynajmniej tak lubi je nazywać) pomaga nadzorować dostawy paczek do klientów na całym świecie.  

Buchalterek

Buchalterek sprowadził się do Bielan Wrocławskich i najczęściej pracuje/księguje przy siedzibie getsix Wrocław. Poznajcie jego historię… Buchalterek uznawany był za nudziarza wśród krasnoludkowej braci. „Księgowy” – prychały krasnale na jego widok – „co on może wiedzieć o świecie”. Wiecznie z nosem w krasnalowych przepisach, ciągle coś czytał, liczył, zapisywał. Ale raz do roku nadchodził ten […]

Antek

Antek stanął przy budynku Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu – Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC.

Świetlik

To prawdziwy farciarz. Ciągle jeździ tramwajem na gapę i to zupełnie bezkarnie. Trudno go dojrzeć, bo zawsze siada na dachu, skąd ma doskonały widok na cały ruch miejski. Czasem tylko zaiskrzy mu nad głową pantograf i wtedy ma trochę stracha, że zapali się jego czapeczka. Widziany na liniach nr 4, 6, 7, 11, 20.

Pakerka i Pikselek

Znalazły pracę, podobnie jak czworo ich kolegów, w fabryce w Biskupicach nieopodal Wrocławia. A zadanie mają nie byle jakie. Pomagają w końcowej fazie produkcji – pakują i wysyłają moduły LCD na cały świat.  Ciekawe, czy będąc jak zawsze skłonne do figli nie dokładają do przesyłek jakichś krasnalich niespodzianek, na przykład czerwonej czapeczki?

Tabuś i Assik

Tabuś i Assik to kolejna para krasnali, która trafiła do podwrocławskich Biskupic, na teren fabryki LG. Nie mają lekko. Pomagają przy linii wytwarzającej moduły LCD. Nikt nie mówi tego oficjalnie, ale chodzą słuchy, że to właśnie dzięki ich wytężonej pracy obroty firmy znacznie wzrosły. Może któryś z nich wkrótce awansuje na szefa nocnej zmiany.

Eldżej i Modułek

Wrocławskie krasnale postanowiły wyruszyć poza miasto, w poszukiwaniu nowych ścieżek rozwoju i kariery. I tak trafiły do pobliskich Biskupic. Modułek i jego koreański przyjaciel Eldżej witają nas przy wejściu do fabryki LG tabliczką z napisem „Pasja, Profesjonalizm, Praca Zespołowa”. Przypominają w ten sposób trzy główne wartości, którymi kierować się powinni pracownicy firmy.

Biskupik

Wielce waleczny i najodważniejszy ze wszystkich krasnali wrocławskich. Jako pierwszy rozgromił armię Krasnala Przykrego na Biskupinie i wprowadził system emerytur wojskowych. Miał 13 żon, spłodził 97 dzieci. Odmówił przyjęcia Orderu Jaskółki, w związku z czym próbowano wymazać jego imię z Kroniki Krasnali. Autor podręcznika „Szydełkowanie jako terapia po zawale”. Miłośnik dojrzałych muchomorów i tańca w […]