Archiwum

Mellonik

Mellonik, krasnal-finansista, pilnuje wejścia do biura jednego z amerykańskich banków – BNY Mellon Aquarius Business House.

HaPek

Na niewielkiej kuli ziemskiej siedzi krasnal. W rękach trzyma laptopa, gdzie na bieżąco sprawdza, co o krasnalach pisze się w internecie. A pisze się sporo! Czas więc nadszedł, by i o HaPek’u napisać parę słów;) Krasnal zamieszkał przy biurowcu u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Swobodnej.

Wytrwałek

Szkole przy ul. Trwałej przybył nowy uczeń. Nazywa się Wytrwałek. Jego wygląd może trochę dziwić – krasnal w płetwach? Wszystko jest jednak w porządku, przecież to szkoła sportowa. Najmniejszy z uczniów wytrwale trenuje na szkolnej pływalni. Może kiedyś zdobędzie złoto na olimpiadzie krasnali.

Promyk

Promyk opromienia wszystko wokół swoim wielkim, słonecznym sercem i szerokim uśmiechem. Dodaje odwagi i pociesza chore maluchy – pacjentów przychodni przy ul. Swobodnej, gdzie znalazł swój dom. Dzięki niemu dzieciom niestraszne już są zastrzyki i badania.

Ekonomek

Ekonomka można znaleźć na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego. Wsparty o monetę 1 Euro rozmarzył się o dniu, kiedy będzie spał na pieniądzach. Póki co, pilnie uczy się zarządzania finansami, rachując na swoich małych liczydłach. Może warto pomyśleć o zakupie komputera, Ekonomku?

Luminator

Po cichutku, nie szukając rozgłosu, jeden z krasnoludków wykonuje tytaniczną wręcz pracę, by pozostałe skrzaty zawsze miały prąd, światło i energię do działania. To Luminator, czyli jak samo imię wskazuje krasnal dający światło. Jak wiemy, krasnale to tradycjonaliści, niechętnie patrzący na wszelkie nowinki techniczne i postęp cywilizacyjny. Wyjątkiem wśród nich jest idący z duchem czasu […]

Kupczyk

Specjalista od sztuki kupieckiej i targowania się. Zanim, kilka miesięcy temu, osiadł na stałe we Wrocławiu wiódł żywot kupca wędrownego. Każdy jednak kiedyś znajduje o wymarzone miejsce do życia. Kupczyk zamieszkał przy centrum handlowym (ul. Komandorska). Obecnie Kupczyk nie handluje już tak intensywnie jak kiedyś. Służy radą Gildii Kupieckiej, której członkowie podróżują po świecie i […]

Krasnale z Gildii Kupieckiej

Tym razem uczcimy aż siedmiu Krasnali. Bracia O’Hurt, Zakupek, Promocjusz i Przecennik to najbardziej znani członkowie Gildii Kupieckiej. Przy okazji znani są z dalekich podróży i niezwykłych przygód. O Gildii Kupieckiej wspominaliśmy już opisując Kupczyka, który jest jej honorowym doradcą. Siódemka, która rezyduje pod sklepem EPI, pochodzi z nieco młodszej generacji, ale Krasnale nie zamierzają […]