Archiwum

Mesio

Krasnal Mesio wita gości tuż przy wejściu głównym do salonu Mercedes-Benz Grupa Wróbel. Występuje w towarzystwie legendarnego Mercedesa Klasy G. Mesio został odsłonięty we wrześniu 2017 roku, w rocznicę 25-lecia działalności firmy. Jego imię zostało wyłonione w drodze konkursu przeprowadzonego na oficjalnym profilu firmy na Facebooku.  

Ortopedicus

Zawsze uprzejmy, zawsze zwarty i zawsze gotowy do pomocy. Gdy inne skrzaty doznają kontuzji, natychmiast rozpoczyna dzieło naprawy małych skrzacich kości. A kiedy te już się zagoją, używa dłuta i młotka by rozłupać skrzacie gipsy. Każdy Krasnal wie, gdzie się udać gdy kości trzeszczą. A trzeba przyznać, że Ortopedicus pracy ma co niemiara, bo krasnoludzka […]

Myjek

Krasnal o imieniu Myjek znajduje się tuż przy wejściu do myjni ręcznej Aquamio na terenie centrum handlowego Factory. Został wykonany z brązu, przedstawia krasnala myjącego samochód.

Max i Fliz

Max i Fliz specjalizują się w wyposażeniu wnętrz. Praktykują właśnie w sklepie przy ul. Mińskiej. Szczególnie polubili dział a armaturą sanitarną. Nocami, gdy szef nie patrzy, zapraszają znajomych i robią wyścigi na bąbelkach w wannie z hydromasażem. Czasem zapomną posprzątać po zabawie i rano pracownicy dziwią się, skąd tyle wody na podłodze?