Archiwum

Wieniawek

Pewnego dnia w Hotelu Wieniawa pojawił się nietuzinkowy, bardzo wyjątkowy Gość… Atmosfera tak mu się spodobała, że postanowił rozgościć się tu na dobre i z iście ułańską dostojnością witać Gości przybyłych do Hotelu. Wieniawek swą nazwą nawiązuje do Hotelu Wieniawa oraz bogatej historii Generała Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego – pierwszego ułana II RP.

Wroclovki

Para sympatycznych wrocławskich skrzatów, którzy serdecznie witają gości Wroclavii. Krasnale właśnie skończyły ciężką pracę nad napisem „Wroclavia”. Pierwszy z nich pozdrawia przechodniów, radośnie machając do nich ręką. Drugi relaksuje się, słuchając muzyki i surfując po dostępnym w całym centrum internecie. Oba Wroclavki są uśmiechnięte, pogodne i gościnne, zapowiadając niezwykle przyjemną atmosferę panującą we Wroclavii.  

Podróżnik

Z nowoczesnego autobusu, który właśnie przyjechał na wrocławski dworzec autobusowy wysiada bajkowy Krasnal – Podróżnik. Jest zauroczony pięknem miasta oraz nowego dworca mieszczącego się we Wroclavii. Za jego plecami widać innych podróżnych, który również cieszą się z bezpiecznego dotarcia do celu podróży i z atrakcji, jakie oferuje Wrocław. Autorem Krasnala jest Grzegorz Łagowski.  

Fryzjerek

Coż można powiedzieć o skrzacie Fryzjerku… w dłoniach dzielnie dzierży duże nożyce, a na plecach ma ogromny grzebień. Dba nie tylko o staranne fryzury, ale też o wspaniałe samopoczucie wszystkich Pań.          

Servelia

Do tętniącego życiem Wrocławia przybyła zaciekawiona Krasnalka Servelia. Włócząc się po mieście odkryła ciekawe miejsce, które przyciąga ambitnych i interesujących ludzi. Szybko znalazła wśród nich pokrewne dusze i prawdziwych przyjaciół. Nie namyślając się długo zdecydowała się na dobre zadomowić w holu firmy SoftServe Poland. Servelia to typowa IT Girl: jest kreatywna, wytrwała i uwielbia wyzwania. […]

Spadochroniarz

Spadochroniarz kocha adrenalinę i nowe wyzwania! On nie wie, to strach. Póki co, bezpiecznie wylądował na ulicy Komandorskiej 12. Możecie go spotkać koło biurowca PZU Życie SA.  

Lottuś

Lottuś to kolejny krasnal w naszym mieście, który lubi gry hazardowe. Podczas gdy pod kasynem można spotkać Kosyniarzy grających w karty, on postanowił spróbować szczęścia w grach liczbowych. Dlatego poszedł do IV Oddziału LOTTO przy ul Joannitów 16. Miał mnóstwo szczęścia i od razu trafił “szóstkę”. Teraz z wózkiem pełnym pieniędzy zastanawia się, co zrobić […]

Krasnale Intibski

Temperaturiusz, Magnesjusz i Luminescencjusz – oto trzy krasnale, które pojawiły się przed Instytutem Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Państwowej Akademii Nauk. Nie przeraża ich jednak tak długa nazwa i chcą badać świat wraz z ich ludzkimi odpowiednikami. Na dowód swego naukowego zacięcia, każdy z nich trzyma przedmiot przydatny w działalności naukowej. Kto wie, może już […]