Archiwum

Krasnal Krzyś

Krasnal Krzyś jest uczniem LO nr VII we Wrocławiu. Pod pachą ma opasłą książkę, na plecach – tornister. Zaś ptak na ramieniu nawiązuje do ulicy Kruczej, przy której znajduje się szkoła.  

Ciężarowiec

Krasnal nieustannie dzierży nad głową ogromny ciężar, ale jak na prawdziwego sportowca przystało, trzyma fason i nie widać po nim oznak zmęczenia.

Kownacek

Krasnal Kownacek dołączył do grona Wrocławskich Krasnoludków dnia 10.06.2013 r. Zobaczyć można go przy Przedszkolu nr 141 na ul. Hallera 77a. Jego imię pochodzi od nazwiska patronki naszego przedszkola, Marii Kownackiej (autorki książek dla dzieci). Zostało ono wyłonione na drodze konkursu, spośród wielu ciekawych pomysłów zaproponowanych przez naszych przedszkolaków i ich rodziców.

Bumarek i Fadromka

Pod koniec października 2011 roku do grona wrocławskich krasnali dołączyły Bumarek i Fadromka. Skrzaty mieszkają przy ulicy Grabiszyńskiej 163 przed biurowcem firmy Bumar – dawnej Fadromy. Każdego ranka Bumarek i Fadromka witają wszystkich przechodniów, nastrajając ich pozytywnie do pracy. W łyżce swojej ładowarki dostarczają radość, uśmiech i pogodę. Więcej zdjęć Bumarka i Fadromki znajdziecie >tutaj<