Archiwum

Doktor Basia

Dr Basia jak przystało na specjalistę neurologa w ręce trzyma specjalny młotek, którym bada odruchy u małego krasnala-pacjenta.

Malarz Piotruś

Krasnal Malarz z pędzlem i paletą w dłoniach, ubrany w tradycyjny malarski fartuch. Nadano mu imię Piotruś, jakie nosi też mały synek fundatorów.

Inspektor Pracy – IPek

Musimy mieć również wśród nas kogoś, kto dopilnuje aby lud krasnali, z pracowitości znany, miał krasnala nadzorcę nad bezpiecznymi warunkami pracy.

Kusy

Krasnal przybył do Zespołu Szkół nr 9 z okazji obchodów 65-lecia Szkoły Podstawowej nr 45 im. Janusza Kusocińskiego (stąd nazwa) wchodzącej w skład Zespołu.

Trener

Wrocławskie krasnale uwielbiają sporty zespołowe. Dotąd jednak brakowało im kogoś, kto podszkoli je technicznie i zadba o ich kondycję. Na szczęście przed nowym budynkiem AWF pojawił się Trener. Za dnia podpatruje, jak ćwiczą studenci uczelni. A wieczorami, gdy boisko opustoszeje, trenuje tam swoją małą kadrę. Ponoć daje jej niezły wycisk.

Hipoczyściciel

  Wrocławskie ZOO doczekało się nowego mieszkańca. Tym razem nie jest to lwiątko czy tygrysiątko, ale…krasnal. W przeciwieństwie do innych lokatorów to nie o niego trzeba dbać, lecz to on pomaga zajmować się zwierzętami. Szczególnie upodobał sobie hipopotamy. Toczą się spory, jak właściwie ów krasnoludek ma na imię. Jedni przekonują, że to Hipoczyściel, inni nalegają […]