Darmowa siłownia, zajęcia fitness i porady zdrowotne w Galerii Dominikańskiej

gra miejskaW ramach Światowego Dnia Zdrowia Galeria Dominikańska we Wrocławiu zaprasza do bezpłatnego korzystania z klubu fitness i siłowni. Na miejscu będzie też można uzyskać porady dietetyka, psychologa, internisty, trenera oraz wykonać pomiar ciśnienia czy cholesterolu.

Organizatorzy Dnia Zdrowia czekają na gości i klientów centrum handlowego w sobotę, 11 kwietnia, od godziny 11:00 do 19:00. Za dobór profesjonalnej kadry odpowiada Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Eksperci zaprezentują jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy oraz przeszkolą ochotników. Kobiety będą miały okazję nauczyć się od pielęgniarki jak dokonywać samobadania piersi oraz jakie ćwiczenia rehabilitacyjne mogą samodzielnie wykonywać w domu. Dzień Zdrowia będzie również okazją do wykonania badania USG jamy brzusznej lub pomiaru glukozy.

Nie zabraknie również zajęć edukacyjnych. Dzień Zdrowia jest w końcu pretekstem do tego, by nieco więcej dowiedzieć się o własnym organizmie. Chętni będą mogli poznać skład swojego ciała, dowiedzą się jak czytać ze zrozumieniem etykiety na produktach spożywczych i zgłębią temat bezpieczeństwa żywności.

W tym dniu Galeria Dominikańska zamieni się nie tylko w centrum zdrowia ale i stanie się na chwilę ośrodkiem promocji aktywnego życia. Klub Classic Fitness, znajdujący się na czwartym piętrze Galerii Dominikańskiej, bezpłatnie udostępni siłownię i saunę. Chętni będą mogli skorzystać z konsultacji trenerów personalnych. Na darmowe zajęcia fitness, obowiązywać będą zapisy. Szczegóły na stronie: www.miastowformie.pl

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach prozdrowotnych i wygrać ciekawe nagrody. Zapraszamy do zabrania ze sobą dzieci, gdyż na najmłodszych czekają zabawy edukacyjne, takie jak „Szpital Pluszowego Misia” oraz malowanie twarzy.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Galerii Dominikańskiej (poziom -1) oraz w klubie Classic Fitness na czwartym piętrze. Zapraszamy do śledzenia informacji na temat wydarzenia na facebooku.A