„Dancing Queen” – premierowy pokaz Dziecięcego Studia Musicalowego

teatr lalek warsztaty dla dzieciW piątek, 8 maja o godzinie 20:00, na scenie Capitolu zaprezentują się dzieci, które we współpracy z artystami przygotowały musical. Spektakl jest zwieńczeniem projektu prowadzonego przez Ośrodek Działań Twórczych Światowid.

Spektakl Dancing Queen” tworzą wybrani w ramach castingu artyści w wieku 6 – 12 lat, współtworzący Dziecięce Studio Musicalowe. Ten pokaz to pierwsza przygoda Ośrodka Działań Twórczych Światowid z musicalem. Dzięki twórcom widowiska – Monice Wiśniowskiej – Basel i Tomaszowi Kęczkowskiemu, rozbrzmią przeboje szwedzkiej grupy ABBA. Fabuła rozgrywać się będzie w szkole artystycznej. Bohaterowie przedstawienia odkrywać będą swoje talenty i  tak jak młodzi wykonawcy spektaklu przeżyją wielką artystyczną przygodę. Dzieci pracujące przy projekcie nabyły umiejętności w pracy zespołowej podczas bycia na scenie, nawiązały też nowe przyjaźnie. Dodatkową atrakcją jest to, że młodzi artyści zaprezentują się gościnne na prawdziwej Scenie Ciśnień Teatru Capitol, który wspiera młodych adeptów trudnej sztuki musicalowej w dniu premiery.

Tego samego dnia o godzinie 17:00 odbędzie się również wernisaż dwóch nowych ekspozycji na Podwórku Teatru Muzycznego Capitol. Pod szklanym sufitem foyer Capitolu zawisną Kruki – wielkoformatowe malarsko-graficzne prace Michała Bajsarowicza, a w Galerii Jednego Obrazu – The Hollow Man II, olej na płótnie Pawła Kwiatkowskiego. Obraz eksponowany będzie na wewnętrznej fasadzie do 30 czerwca, a Kruki będą częścią Capitolu do 30 września.

Na wernisaż wstęp wolny. Aytorem cyklu Kruki jest Michał Bajsarowicz – malarz, grafik, rzeźbiarz. Koszt biletów na spektakl to 15 złotych, bilety dostępne są w kasach Capitolu od 29 kwietnia.

Miejsce: Scena Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol, ul. Piłsudskiego 67, Wrocław.

reżyseria i przygotowanie wokalne: Monika Wiśniowska – Basel

choreografia: Tomasz Kęczkowski

producent: Ośrodek Działań Twórczych Światowid