Czy krasnale uprawiają sporty zimowe?

Może to okazać się dla Was zaskakujące, ale krasnoludki to zamiłowani narciarze, którzy widząc pierwszy śnieg od razu biegną na pobliską górkę by oddać się białemu szaleństwu. Oczywiście, biorąc pod uwagę ich rozmiar, do szczęścia wcale nie potrzebują wysokich szczytów i szerokich tras i nie muszą wyjeżdżać w Alpy czy inne Karkonosze by w pełni rozkoszować się narciarstwem.

Nasze wrocławskie krasnale z lubością jeżdżą na nartach po okolicznych wzgórzach i pagórkach. Szczególnie upodobały sobie Wzgórze Andersa, w pobliżu Wrocławskiego Parku Wodnego. Po pierwsze dlatego, że zawsze jest tam pełno dzieciaków z sankami, a po drugie dlatego, że gdy już przemarzną i zmęczą się szusowaniem, mogą zregenerować siły w Aquaparku – Chlapibrzuch i Moczypięta zawsze z chęcią ugoszczą swoich braci.

Drugim takim miejscem we Wrocławiu jest Wzgórze Partyzantów, nieopodal Teatru Lalek. I znów, elementem który decyduje o popularności tego miejsca wśród najmniejszych mieszkańców naszego miasta jest bliskość wspomnianego Teatru, gdzie zawsze można spotkać hordy roześmianych maluchów.