Cykl zajęć muzealnych „Stwórcze rączki” i konkurs na najlepszą pracę plastyczną

fot.magro_kr/ (CC BY-NC-ND 2.0)/ flickr.com

fot.magro_kr/ (CC BY-NC-ND 2.0)/ flickr.com

Najbliższe zajęcia z cyklu „Stwórcze rączki” już 10 maja o godzinie 13:00. Tym razem dzieci dowiedzą się o artystycznych zawodach związanych z metalem. Informujemy również, że cyklowi tych zajęć towarzyszy ogólnopolski konkurs dla dzieci od 5 do 14 lat.

Warsztaty plastyczne dla dzieci towarzyszą wystawie wrocławskiego Muzeum Narodowego, „Stwórcze Ręce”. Kolejne zajęcia będą odbywać się kolejno: 10, 16 maja i 14 czerwca. Podczas najbliższego sobotniego spotkania dzieci będą musiały odnaleźć w galeriach muzealnych metalowe rzeźby uosabiające różne zawody. Nie będzie to trudne zadanie, gdyż w skład wystawy „Stwórcze ręce” wchodzą figury kowala i ogrodnika autorstwa Jaroslava Vonki, a w korytarzu Muzeum znajduje się postać „Robotnicy” i „Tragarza portowego” – dzieła wybitnego rzeźbiarza belgijskiego Constantina Meuniera.

Szczególnie obfitym w atrakcje dniem będzie 16 maja. Z okazji Nocy Muzeów, organizatorzy przewidzieli zrealizowanie aż trzech tematów:

– „Bramy, bogowie i zwykli przechodnie w kowalstwie artystycznym Jaroslava Vonki”,

– „Na tropie metalowych ludków Jaroslava Vonki”,

– „Proste i nowoczesne. Zabawa z projektowaniem kształtu i dekoracji przedmiotów użytkowych”.

Z kolei 14 czerwca, w ramach podsumowania cyklu, Barbara Przerwa opowie co kryje się „W blasku złota i sile żelaza”. Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują na nie jedynie zapisy, które odbywają się w Dziale Oświatowym od 4 maja, w godzinach od 9.00 do 15.00. Można również zapowiedzieć się telefonicznie: 71 372 51 48.

Warto pamiętać o tym, że konkurs towarzyszący temu cyklowi zajęć trwa jedynie do 31 maja. Zadaniem uczestników jest przedstawienie własnej interpretacji dzieł pokazanych na wystawie „Stwórcze ręce. Sztuka metalu doby modernizmu we Wrocławiu” prezentowanej w Muzeum Narodowym we Wrocławiu od 16 marca do 15 czerwca 2015 roku. Praca musi być wykonana w formie płaskiej, dowolną techniką. Nie powinna być większa niż format A3. Nagrody zostaną wręczone 15 czerwca podczas uroczystej gali zorganizowanej w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, której towarzyszyć będzie wystawa wyróżnionych i nagrodzonych prac.

Więcej informacji o konkursie na stronie organizatora.