Blog Krasnala Życzliwka – odcinek 2

Ledwo skończył się Jazz nad Odrą, a już mieliśmy kolejne muzyczne święto we Wrocławiu. Szoł Mastgołoń, który na bieżąco śledził przebieg Przeglądu Piosenki Aktorskiej, mówił mi, że naprawdę było czego posłuchać i na co popatrzeć. Jak tak dalej pójdzie, to tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 mamy już w kieszeni.

Trochę gorzej wiedzie się naszym sportowcom, a w szczególności piłkarzom. Wystarczyło, że krasnal – kibic z powodu zawirowań ze stadionem na Pilczycach trochę mniej intensywnie wspierał piłkokopaczy ze Śląska Wrocław, a ci już zdążyli przegrać dwa razy na własnej murawie. Na całe szczęście najmniejszy fanatyk futbolu wrócił już do swoich najważniejszych obowiązków. Na efekty nie trzeba było długo czekać, pierwsze symptomy poprawy gry widać było już w ostatnim meczu z grajkami z Kielc.A wracając jeszcze do stadionu na Euro 2012 to nasz brat, który siedzi zamknięty w kapsule czasu zakopanej pod budowanym obiektem, dał mi ostatnio znać (pewnie chcielibyście wiedzieć jak, ale to już nasza mała krasnoludkowa tajemnica), że na Pilczycach praca wre i na pewno za rok w czerwcu na murawę wybiegną już piłkarze. Ale dość o sporcie.Jak już wspominałem, zbliżają się Święta Wielkanocne, a wraz z nimi poważne zmiany w komunikacji, zarówno tej miejskiej, jak i międzymiastowej. Przede wszystkim zaraz po okresie świątecznego lenistwa do roboty wezmą się duzi ludzie odpowiedzialni za remont dworca kolejowego. Remont będzie naprawdę gruntowny i choć na początku pasażerowie mogą narzekać na utrudnienia w podróży, to efekt końcowy, który wszyscy zobaczymy w 2012 roku, przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania. Jak doskonale wiecie, krasnale po mieście poruszają się na swoich malutkich nóżkach i rzadko korzystają z autobusów i tramwajów. Ale czasem się tak zdarza, że musimy szybko gdzieś dojechać i przy okazji parę razy się przesiadać. A teraz nie będziemy już musieli za każdym razem kupować kolejnego biletu (bo krasnale nigdy nie jeżdżą „na gapę”!) tylko wystarczy nam jeden bilet czasowy. Mądrzy ludzie z magistratu wprowadzili nowe typy przejazdówek, z których skorzystamy już od 1 kwietnia (i nie jest to żart prima aprilisowy).

Z chęcią bym Wam jeszcze poopowiadał co tam słychać we Wrocławiu, ale właśnie Papa Krasnal zwołał walną naradę krasnoludkową. Muszę już lecieć. Na koniec chciałbym życzyć Wam, drodzy ludzie, wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkiej Nocy, a przede wszystkim dużo, dużo życzliwości dla siebie nawzajem, no i oczywiście dla Waszych małych przyjaciół.

Pozdrowienia
Krasnal Życzliwek