Krasnale na Dzień Dziecka

Inauguracja niecodziennego przedsięwzięcia odbyła się w dniu szczególnym dla naszych milusińskich – dniu dziecka. Punkt dwunasta, ku uciesze zgromadzonych dokonano uroczystego odsłonięcia bajkowego pojazdu. Po krótkim przywitaniu, kolorowy tłum najmłodszych mieszkańców w asyście przejętych rodziców ruszył w stronę kamieniczek Jasia i Małgosi.

– Muszę przyznać, że to bardzo ciekawy projekt – przyznaje pani Marta.

– Moja najmłodsza pociecha jest zachwycona, szkoda tylko, że słońce tak mocno grzeje – podsumowała.

Na placu przed kościołem św.Elżbiety, tajemniczy pojazd otworzył swoje podwoje.

Aktorzy wrocławskiego Teatru Lalka, zaprezentowali zgromadzonym pierwszą część widowiska zatytułowaną: „Klątwa Muchomora”. Poznaliśmy szalonych detektywów, pannę Marudę i inspektora Skobla dążących do dekrasnalizacji Wrocławia. Szaleni wysłannicy organów ścigania to nie jedyne zmartwienie wrocławskich krasnali. Zaciętą walkę przyjdzie im stoczyć z grożącą miastu epidemią muchomorów. Wszystkie wydarzenia transmitować będą na żywo min. wysłannicy stacji „Bibisibi24”. W asyście specjalnej dziecięcej delegacji odsłonięto pierwszy z ośmiu bajkowych przystanków, gdzie w każdy weekend podziwiać będzie można kolejne perypetie miejscowych liliputów. „Alchemik”, „Bracia gołębiożercy: i „Krasnoludki w kosmosie” to nieliczna część odcinków bajkowej sagi. Pomysłodawcami i scenarzystami przenośnego widowiska są Lidia Amejko (nominacja do  nagrody Nike 2004 r) i Marcin Czuba. Przedstawienie w reżyserii Jacka Radomskiego kierowane jest do widowni w wieku od lat 5 do 105. Dzieci podziwiają kolorowe marionetki, dorośli śmieją do rozpuku z dwuznacznych aluzji.

– Sierżant Rydzyk radioaktywny to strzał w dziesiątkę – komentuje pan Piotr, tata małej Ani. Surrealistyczna komedia kryminalna, spotkała się z ciepłym przyjęciem zgromadzonych.

-Z całą pewnością obejrzę kolejny odcinek – zapewniała pani Maria- Zresztą, nasze dzieci uwielbiają krasnoludki i są zachwycone, więc nie mamy wyjścia – uśmiecha się mama Klaudii i Piotrka. Na zakończenie pierwszej odsłony widowiska, zgromadzeni rodzice zostali zaznajomieni z zasadami bezpieczeństwa. Przybyła straż miejska tłumaczyła, jak nie zgubić dziecka w tłumie.

Miejmy nadzieję, że podczas kolejnych odcinków bajkowej sagi, nabyta wiedza żadnemu z rodziców się nie przyda.