Akcja #razemdlakrasnala, czyli mieszkańcy Maślic walczą o swojego Skrzata

Krasnale we Wrocławiu pojawiały się w różny sposób i z różnych powodów. Czasami z zaskoczenia, czasami na specjalne zaproszenie, a czasami, dlatego, że po prostu spodobało się im miasto. O tego, który (być może) w połowie kwietnia zamieszka na Maślicach, mieszkańcy osiedla będą musieli dodatkowo powalczyć.

Fot. Materiały promocyjne

Przyszły mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska jest bardzo tajemniczy. Nie wiemy, jak wygląda. Jeszcze nam się nie przedstawił. Ale wiemy, gdzie (być może) zamieszka. Krasnal osiedli się bowiem na Maślicach, które w tym roku obchodzą swoje 90-lecie.

“Być może” to w tym przypadku wyrażenie-klucz. Wszystko zależy bowiem od mieszkańców tej części miasta, a dokładniej od ich systematyczności, wytrwałości i… kondycji. Aby Skrzat spakował swoją walizkę i zamieszkał na Maślicach, wrocławianie muszą wspólnie przebiec 1928 km (kroki chodziarzy również są zliczane) i przejechać na rowerze 2018 km. Dlaczego akurat tyle? Otóż w 1928 roku Maślice zostały włączone w granice administracyjne Wrocławia, a rok 2018 jest rokiem jubileuszowym. Jeśli zadanie zostanie wykonane, w połowie kwietnia odbędzie się festyn, podczas którego nastąpi oficjalne powitanie Skrzata.

Jak będą zliczane wszystkie kilometry? Są na to dwa sposoby. Na fanpage’u Ritmo Park należy wklejać zdjęcia liczników, zegarków lub zrzuty z aplikacji endomonodo z widoczną liczbą kilometrów. Ważne, aby w treści posta umieścić również oficjalny hasztag: #razemdlakrasnala. Zdjęcia można również wysyłać na adres: razemdlakrasnala@pcg.pl.

To co? Biegamy i jeździmy? Niech Papa Krasnal będzie z nas dumny! W wytrwałości i we wspólnocie siła!