30 kwietnia Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą

Nie od dziś wiadomo, że Wrocław gitarą i Krasnalami stoi. A razem stanowią wybuchowe (muzycznie oczywiście) połączenie. Dlatego ten dzień musiał nadejść. 30 kwietnia ogłoszono Światowym Dniem Krasnoludka z Gitarą!

Nasze Skrzaty bardzo aktywnie uczestniczą w życia Wrocławia i jego mieszkańców. Między innymi co roku przyłączają się do prób bicia Gitarowego Rekordu Guinessa. Wśród nich prym wiodą oczywiście Leszko z Wrocławca czy Papa Het. Ale pozostałe również dzielnie ćwiczą, aby zagrać 1 maja.  

I z tej okazji postanowiono je uhonorować, przyznając im ich własne święto – Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą. Mała, wielka gitarowa impreza odbędzie już za nieco ponad miesiąc – 30 kwietnia. Start o 15. To będzie doskonała rozgrzewka przed pierwszomajowym biciem rekordu. Wszyscy mogą się przyłączyć! Wystarczy, że weźmiecie ze sobą gitarę, ukulele, mandolinę czy zabawkę imitującą instrument. Specjalne przebranie? Jak najbardziej tak! Najciekawsze stroje zostaną nagrodzone. W programie to co Skrzaty lubią najbardziej: gry, zabawy, malowanie twarzy, warsztaty i koncerty. Każdy, kto przyłączy się do Gitarowej Orkiestry Krasnoludków dostanie certyfikat Krasnoludka z Gitarą.