21 maja wdrap się na Wieżę Matematyczną!

ObserwatoriumW sobotę 21 maja, odbędzie się zwiedzanie Wieży Matematycznej Uniwersytetu Wrocławskiego dla najmłodszych. O 11:00 dzieci w wieku 6 – 12 lat, wraz z opiekunami, będą mogły zobaczyć zabytkowe obserwatorium astronomiczne.

Aldona Mikucka, historyk sztuki i przewodnik po Wrocławiu, zaprasza na wspólne zdobywanie uniwersyteckiej Wieży Matematycznej na placu Uniwersyteckim 1, w sobotę 21 maja o godzinie 11:00. Należąca do uniwersytetu Wrocławskiego wieża była kiedyś obserwatorium, które znajdowało się tam ponad 100 lat. Oprócz fantastycznych widoków, będzie można obejrzeć zabytkowe instrumenty astronomiczne oraz sprawdzić na starym fresku ile wież posiadałby budynek uniwersytetu gdyby udało się ukończyć jego budowę.

Atrakcja przewidziana jest dla dzieci w wieku 6 – 12 lat wraz z opiekunami. Zwiedzanie potrwa około 90 minut. Zbiórka przed wejściem głównym gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Na udział w wydarzeniu obowiązuje rezerwacja mailowa: spacery.wroclaw@gmail.com bądź telefoniczna: tel: 601-455-918.

Koszt wstępu to 15 zł (para rodzic + dziecko).

Dodatkowo, koszt wejścia na wieżę i wizyty w Muzeum Uniwersyteckim to 6 lub 10 zł (bilety ulgowy lub zwykły).